Mustafa

Merhabalar. Ben Mustafa. Osmanlı Evladı, Osmanlı Ruhuna inanan medeniyet çocuklarından sadece bir tanesi. Yadigar ile başlayan, Bugizma blog ile devam eden blog serüvenime bugün itibariyle (30/07/2014  23.30) Kralizasyon.net ile hız veriyorum. Belki Ahmet kadar olamasa da Kralizasyon ‘u yeni anlayışlar ve toplum değerleri ile zenginleştirerek tüm inancımla geliştirmeye, iyi bloglar yazmaya devam edeceğim. Bu yolculukta sizlerin desteğinize her zaman ihtiyacım var. Beni yalnız bırakmazsanız sevinirim.

Beni tanıma hususuna gelince sanırım tanıtma yazısını sonra yazacağım :)

İletişim kurmayı unutmayın dostlar..

 

*****************30/07/20014   23.30**********************

Haydar Şahin

Merhaba benim maceram 1997 nisan ayının 19 da “Bakırköy devlet hastanesi” nde diğer iki biraderimle birlikte başladı.Anlayacağınız 3 tane fırlama annem babamda şaşırmış üçüz dediklerinde…12 yaşımda pirireis ilk öğretim okulunda ögrenim görüp 6.sınıfa kadar Beyoğlu kasımpaşada yaşadık.Daha sonra benim şu an bile anlayamadığım nedenlerle istanbulun sancaktepe ilçesine taşındık.Daha sonra 75.yıl Dmo Anadolu teknik lisesine kaydoldum.Şu an ikinci sınıf öğrencisi olarak öğrenimime devam etmekteyim…Öncelikli hedef Ygs de iyi bir derece alıp iyi bir Üniversite okumak olduğundan olabildiğince kız milletinden uzak durmaya çalışırım.
Teknoloji ile ben…
Öncelikle bilgisayarla tanışmam 6 sene önceydi ilk görüşte etkilenmiştim.İlk deneyimlerimi babam bir internet kafeden 2.el olarak aldığı bir külüstürle başladım.Baya oyun falan…Sonra bu gevur icadının nasıl çalıştığını öğrenmek istedim zamanla bu deyim yerindeyse bir tutkuya dönüştü tabii…Yaş 10 falan karne hepsi 5 olunca doktor olacağıma bilgisayar mühendisi oluyum dedim.Artık tüm programlama dillerini bilmek tüm bilgileri öğrenmek istiyordum.Daha sonra ortaokulda bilgisayarla matematiği bir tutmaya başladım benim için bilgisayarda bir şey öğrenmek diğerlerinden farksızdı…Ancak bilirsiniz orta okulda her sınıfta bilgisayardan anlayan bi öğrenci olur hoca genelde ona emanet eder elektronik eşyalarını…Bizim sınıfta başka bir çocuk vardı.Ben ona öncelik verdim diyelim iyice pişene kadar…(çocuk baya zengin tipdi babası ne istese alıyordu tabii biz orta halli baba üç kardeş olan bir aile olunca durumlar pek elverişli değildi).Genelde her işten anlarım bilgisayar ve elektronik aletler (tablet cep vs.)… Şu an 2012 ocak ayında açtığım blogumda yazıyordum fakat okul için bazı şeylerden vazgeçmem gerekti.Bende hosting, domain vs olaylarla uğraşmaktan bıktığım için kralizasyonda yazmaya başladım.Şu aralar kafam hem kişisel hem ders konusunda bayaa karışık…Ders konusnda şöyle bi sıkıntım var ODTÜ de bilgisayar mühendisliği 538 puan olduğunu öğrenince hemen ders çalışmaya başladım malumunuz türkiye’de her beş kişiden dördü üniversite kazanamıyor… Bende son sene poposunun korkusuna ders çalışıp 4 sene hiç derse ilginenmeyen malüm arkadaşlardan olmak istemiyorum…Ailemin benden beklentileri büyük…Kişisel meseleye gelince o da bende kalsın diyeyim artık…

Dilek Cay

1991 senesinde İzmir/Konak Devlet Hastanesinde doğdum. Daha sonra 4 yaşlarındayken İzmir/Ödemiş’e gittik. Fakat 3 sene sonra neyse ki tekrardan İzmir’e dönüş yaptık. Sonuç olarak doğma/büyüme İzmirliyim diyebilirim. İzmir bir başkadır.

Web hayatına aslında 2 abim sayesinde adımımı atmış bulundum. Sanıyorum ki 14-15 yaşlarındayım. Eve ilk bilgisayar geldiğinde oldukça heyecanlı ve meraklıydım. Bir şeylerin sonucuna internetten doğrulamak, araştırmak vs bana her zaman çok iyi gelmiştir.

Şu bir gerçek ki Web platformu artık günümüzde bazı tabuları yıkmış ve alanda ciddi derecede çığır açmış durumda. Farkı Projeler, yararlı noktalar vs bunlara örnek. Benim de bu doğrultuda birkaç gerçekleşmesini istediğim Web projelerim var. Umarım ki hem kaliteli hem de yararlı olacak. Amacım Turizm adına iyi ve işinin vasfı olabilen bir İş Kadını olmak.

Şuan ki Web hayatım oldukça iyi aslında. Hele ki son senelere göre gayet kaliteli ve işinin ehli insanlarla çok tanıştım. Web dünyasından ve bilgisayardan yıllar boyunca oldukça yararlı bilgiler öğrendim diyebilirim. Bana karşılık beklemeden yardımcı olan insanların Web sayesinde hayatıma dâhil olmalarından çok mutluyum.

Kesinlikle fazla uğraşıldığı zaman insanın gerçek sosyal hayatını öldürdüğü bir gerçek. Ben de özellikle buna dikkat ediyorum. Yararları ise, Hayatımda doğruları ve yanlışları iyi tanımam, arkadaşlık vs gibi etkenleri internet sayesinde kendime benimsetmiş olmamdır.

İlk öncelikle Üniversite de Turizm ve Seyahat Hizmetleri okumak istiyorum. Turizm’in kendi adıma canla başla uğraşır bir mesleğim haline gelmesini istiyorum. Şehir olarak da İzmir olabilir. Ama bazı arkadaşlarımın İstanbul’da olması ve oranın da iş şartları bakımından daha iyi olması sebebiyle esasen gönlüm orayı istiyor. Eh.. hayırlısı olsun bakalım.