Archives

Kişisel

Türkiye’de birçok kişi benim gibi TTNET kullanıyor. Bazıları hız ve bağlantı kalitesinden oldukça memnunken büyük bir kesim ise hiç memnun değil. Sürekli bağlantıda kopmalar, aşırı yavaşlık, cevap vermeyen müşteri hizmetleri… TTNET gerçekten oldukça sorunlu bir internet servis sağlayıcısı.

Benimde birçok TTNET kullanıcısınında olduğu gibi internet bağlantım çok yavaş. Bazen bu yavaşlıktan öyle sıkılıyorumki hemen arıyorum TTNET müşteri hizmetlerini. Arıyorum aramasına ama her aradığımda hat meşgul oluyor ve defalarca kes aramak zorunda kalıyorum. Ardından hattı düşürüyorum ve sıra bilmem ne için hangi tuşa bamaya geldi. Tek tek tuşlara basarak sonunda bir yetkili ile görüşme şansım oluyor. Ama o yetkili ile görüşebilmek için en az 5-10 dakika bekliyorum. Bu hatların yoğun olmasından kaynaklanıyor galiba.

Sorunumu yetkiliye kişiye söylüyorum ve anında internetimi hızlandırıyorlar ama “hızınıza bağlı olarak internet bağlantınızda kopmalar olabilir” diyorlar. Yani hızlı internet istiyorsak her 5 dakikada bir bağlantının kopmasına katlanacağız.

Bir gün hızlı internetin keyfini çıkarıyorum. Ertesi gün modemi açtığımd DSL ışığı yanıp sönüyor, bür türlü sabitlenmiyor. Tekrar TTNET’i arıyorum ve her zaman yaptıkları gibi numaramı alıp arıza kaydı oluşturuyorlar. Birkaç saat sonra sorun düzeliyor falan internet bağlantım yine yavaş!

Telefonum çalıyor ve TTNET’ten aradıklarını ve evimin yakınlarına bağlantı sorunumu çözmek için geldiklerini söylüyorlar ve tam olarak evimin nerde olduğunu soruyorlar. Benden “sorun morun yok!” diyerek telefonu yüzlerine kapatıyorum :D Sorun olmasına rağmen hemde. Çünkü eve geldiklerinde yapacakları tek şey kablolara bakıp gitmek olacak. Bunu daha önce bi arkadaşımın evinde yaşadık.

 

Yani?..

Yani sonuç olarak demek istediğim şu; Bıktım lan bu TTNET’ten bıktım! Birgün arayıp BTK’yı şikayet edicem vallahi ha! Böyle bir şansım var mı tam bilmiyorum ama varsa eğer arayıp şikayet edicem TTNET’i. Duy sesimi TTNET! :)