Archives

kayak

Yarıyıl tatili yaklaşıyor. İsterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de ailenizle güzel bir kayak keyfi yaşamak istiyorsanız şimdiden plan yapmak lazım. İsterseniz yurtiçinde isterseniz de yurtdışında kayak keyfi için pek çok alternatif var. Özellikle yurtiçindeki kayak beldeleri, yarıyıl tatilinde çok kalabalık olacağı için rezervasyonu en kısa zamanda yapmakta fayda var. Uludağ, Kartepe, Ilgaz, Palandöken, Erciyes, Sarıkamış ve Kartalkaya Türkiye’de en çok tercih edilen merkezler. Yurtdışında ise Avusturya’daki Kitzbuhel, İsviçre’deki Zermatt, Colorado’daki Vail, İtalya’daki Cortina, Kanada’daki Banff/ Louise Gölü dünyanın en iyi kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Zamanınıza ve bütçenize bağlı olarak dileğiniz kayak merkezinde kayak keyfi yapabilirsiniz. Eğer bu kış tatili için bütçe ayırmadıysanız uygun faizli bir banka kredisi yardımınıza yetişecektir. Üstelik kredi başvurusu yapmak artık çok kolay ve hızlı. Ya da artık pek çok tur firması kredi kartı ödemelerinde vade farksız 12 aya kadar taksit imkanı sunmakta. Dilediğiniz ödeme seçeneğini kullanarak bu kış unutulmaz bir kayak tatili yapabilirsiniz.

Baştan söyleyeyim yazıdaki isyan içerikli cümleler siz sayın okurlarıma değildir. Beni anlamayan aileme ve arkadaşlarıma gelsin o isyan içerikli cümleler!.. :)

Vay be! Ne de çabuk bitti öyle. Daha dün almış gibiyim lanet olası karnemi elime. Zaman gerçekten çok hızlı akıyor.

Peki ben bu tatil de yaptım? Tabi ki hiç bir şey :D Hergün sabahtan akşama kadar bilgisayar başında geçti günlerim. Pişman mıyım? Değilim tabii ki. Ben pişman olunacak birşey yapmadım ki :) Ya tamam ders falanda çalışmam gerekiyordu ama tatilde ders çalışmak bana koyuyor. Bana göre değil yani tatilde ders çalışmak. E tabi tatilde yıllık ödevimide yapabilirdim ama yapmadım işte. Ödev yapmakta bana göre değil tatilde. Okul ile ilgili herşeyi okullar açıkken yaparım. Benim uslubum böyle. Ne yapiyim abi huy işte. Vazgeçemiyorum bu huylarımdan. Bakın bunun hakkında güzel bir söz bile var “Can çıkmayınca huy çıkmaz” demiş atalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz… :P
Okul açılınca hem dersler, hem sınavlar, hem ödevler sıkışırsın yapamazsın yıllık ödevini diyenler oldu ama ben kulak asmadım böyle diyenlere. Bakın sizlere tekrar hatırlatıyorum bu seferde bi kulağınızdan girip diğerinden çıkmasın; “Can çıkmayınca huy çıkmaaaz!!” Anlayın artık beni ya!