Archives

Hava & Su

YouTube‘da izlediğim bir videonun yorumlarına bakarken dikkatimi çekti…

Video yabancı bir kullanıcı tarafından yüklendiği için ve çoğunlukla yorum yazanların da büyük çoğunluğu yabancı olduğu için bizim masum Türk insanımız kendini o kadar yabancının arasında yalnız hissetmiş olacak ki kendi yazdığı yoruma kendine hakaret ederek cevap yazmış. Devamını Oku

Aktüel, İnternet

Bugün saat 18:00 yerli hacker bir çok büyük siteyi hackledi. Hacklenen siteler arasında Google, Hotmail, Yandex, Microsoft, PayPal, BDP, Gmail, Facebook, Cocacola vs. vs. var.

Google ve Facebook hackten sonra sitelerini çok hızlı bir şekilde eski haline getirirken Hotmail, Microsoft ve PayPal dakikalar geçmesine rağmen hala sitelerini eski haline getirmedi yada getiremedi.

Hacklenen sitelerin hepsinin DNS’si değiştirildi ve sitelerde şu index yer aldı:

 

Türk Hackerlardan Büyük Hack Grişimi!

Cyber Warrior’dan Açıklama:

Internet basınında ve sosyal medya sitelerinde bazı “com.tr” alan adlarına yönelik bir eylem yapıldığı yönünde haberler yer almaktadır.
 Bu durum bir üye tarafından kişisel olarak yapılmış bir eylem olup, Grubumuz; bilgi ve misyonu dışındaki bu eylemi kesinlikle tasvip etmemektedir.
 Bu sebeple ilgili kullanıcının üyeliğine son verilmiştir. Grubumuz hiçbir şekilde Türk sitelerine karşı olumsuz bir eylemi kabul etmemektedir..

Yıllarca Anonymous gibi büyük yabancı hacker grupları hacklemeye çalıştı bu siteleri ama hiçbiri başarılı sonuç alamadı. Ve birgün bir Türk hacker çıkıp tüm dünya tarafından tanınmış büyük siteleri hackledi. Doğrusu alkışlamak, takdir etmek gerekiyor!

Helal olsun ulan adamlara! :)

Aktüel, Nasıl Yapılır?

Yarışma sonucu belirlenen yeni Türk Lirası simgesi açıklandı.
Simgeye baktığımızda yazımı kolay ve akılda kalıcı görünüyor. Simgeyi ben beğendim ama çok klasik olmuş gibi görünüyor. Biraz daha değişik bir simge olabilirdi aslında.

Simgeyi bilgisayarda kullanabilmek için TCMB’nin bizler için hazırladığı küçük yazılımı kullanacağız.

Yazılmı bilgisayarınıza indirin: TLSimge

Yazılımı kurduktan sonra bilgisayarımızda yeni Türk Lirası simgesini kullanabilmek için AltGR+T tuşlarını kullanmalıyız.