Archives

Aktüel, Sosyal Medya, Videolar

İnternet ve sosyal medya kullanıcılarının büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir kesin. Peki bu gençlerin annesi ne yapıyor? Onlarda internet kullanıyorlar mı?

Elbette kullanıyorlar. Hemde tek amaç için; Çocuklarını takip etmek!

Bu yıl sosyal medyada annelerin artışında büyük bir artış oldu. Ve bu tüm sosyal medyada hissedilmiş olacak ki bununla ilgili videolar hazırlandı.

İlk video Arçelikten geldi. Videoda annelerin sosyal medyayı nasıl kullandığı ele alınmış. İşte o video

 


Diğer video ise Profilodan geldi. Profilo olayı biraz farklı bir şekilde ele almış. İzleyelim…

 


Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun!

Aktüel, Facebook

Daha önce profiller için yayınlanan Zaman Tünelinin çok yakında sayfalarda da aktif olacağını biliniyordu. Ve bu artık mümkün. Artık Facebook sayfalarınızıda dilerseniz Zaman Tüneline geçirebilirsiniz.

Eski görünüme dönmeyi arayan kullanıcıların sevmediği Zaman Tüneli bakalım sayfalar da kullanılacak mı.

Sayfanızı sizde Zaman Tüneline geçirmek istiyorsanız sayfanıza girin ve üst kısımda çıkan uyarıdaki linke tıklayarak istediğiniz sayfanızın Zaman Tüneli demosunu görün ve dilerseniz Zaman Tüneline geçirin…

Bende blogum için oluşturduğum Facebook sayfamızı Zaman Tuneline geçirdim. Görünüm bu şekilde: facebook.com/kralizasyonnet

Daha önce sizlere şu yazımda Angry Birds‘ün yakında Facebook’ta olacağından bahsetmiştim. Aradan çok uzun bir zaman geçmeden Angry Birds sonunda Facebook’a geldi!

Oyuna göz attığımızda klasik Facebook oyunlarından bir farkı yok. Arkadaş davet etme, puan kazanarak arkadaşlar arasında sıralama yapma ve hergün oyuna girerek sürpriz hediyeler kazanma vs.vs.

Oyunu şu adresten oynayabilirsiniz. İyi oyunlar. Devamını Oku

Türk girişimlerin yeni sosyal ağ projesi quup sosyal ağı açıldı. Şuan quup’un üye sayısı az olsa da her gün hızlı artıyor. Ee tabi yerli olunca kulaktan kulağa yayılıyor ve duyan herkes hemen üye olmak istiyor. quup şuan sadece Türkçe ve İngilizce olarak hizmet veriyor. Ama bu dillerin artacağından şüphemiz yok. Çünkü quup dünya çapında bir proje.

quup’a ilk giriş yaptığımızda Twitter’a benzetiyoruz. Ancak profile kapak resmi ekleme ve diğer sosyal ağ hesaplarını quup hesabına bağlama quup’u Facebook’a ve FriendFeed’e benzetmemize sebep oluyor. Devamını Oku

Rovio’nun ünlü oyunu Angry Birds Facebook’tan önce bir çok platformda yayınladı. Andorid, iOS, PC, Mac, Google Chrome ve Google+ ta yer alan Angry Birds şimdide Facebook’a geliyor!

Her Platformda büyük yankı uyandıran Angry Birds bakalım Facebook’ta da başarılı olabilecekmi. Bence hiç kuşkusuz Angry Birds her platformda olduğu gibi Facebook’tada büyük yankı uyandıracak ve ününe ün katacak.

Rovio’nun bizleri Angry Birds’ün yakında Facebook’ta olacağından haberdar etmek için yayınladığı videoyu yazının devamında birlikte izliyoruz… Devamını Oku

DeviantArt’ta dolaşırken gördüğüm birkaç çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum…

Facebook’u ve klasik tasarımını bilmeyen yoktur. Az sayıda resim kullanılan, yalnız tasarımcının CSS’i iyi kullanması ile ortaya çıkmış çok sade ve bence göze hitap etmeyen bir tasarımı var Facebook’un.
Bazıları bu sadelikten bıkmış olucak ki, Facebook’u almışlar evirmişler çevirmişler ve öyle bir hale getirmişler ki gözlerinize inanamazsınız.

Ben yazının devamında verdiğim bu yaratıcı Facebook tasarımlarını çok beğendim. Bence Facebook bu tasarımları dikkate almalı ve kendisine en çok yakışanı kullanmalı. Murck Zuckerberg’e duyurulur! :)

Şimdi gelin hepsi birbirinden yaratıcı Facebook tasarımlarına göz atalım… Devamını Oku


Daha önce mobil versiyonu Yayınlanan Facebook Messenger uygulamasının Windows uygulaması yayınlandı.

Uygulama üç temel özelliğe sahip. Bunlar arkadaşlarla sohbet etme, son paylaşımları görme ve bildirimleri görme.
Uygulamanın en güzel özelliği ise uygulamanın Facebook’tan bağımsız olması. Yani bu uygulamayı kullanarak karşıdaki kişi ile konuşmak için karşıdaki kişininde bu uygulaması kullanması zorunlu değil. Uygulama ile hem facebook.com üzerinden giriş yapmış kişilerle hemde Facebook Messenger üzerinden giriş yapmış kişilerle sohbet edebilirsiniz. Devamını Oku

Bir sene daha biterken, yılın son istatistikleri açıklanmaya başladı. Şimdiki açıklama Facebook’tan geldi.

Arkadaşlarımızla zevkli oyunlar oynanamızı sağlayan Facebook, 2011’in en çok oynanan oyunlarını açıkladı. İşte 2011 yılında en çok oynanan 10 Facebook oyunu; Devamını Oku

Twitter’a ne zaman kayıt olduğunuzu hatırlıyor musunuz? Veya Twitter’a ne zaman kayıt olduğunuzu mu öğrenmekistiyorsunuz?

Yoksaarkadaşlarınızla yaptığınız “Twitter’a ilk ben kayıt oldum” tartışmalarına bir son mu vermek istiyorsunuz. Öyleyse artık Twitter’a ne zaman kayıt olduğunuzu gösteren bir site var.
When Did You Join Twitter sayesinde Twitter’a ne zaman kayıt olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken, ekranda gördüğünüz yazı kutusuna kullanıcı adınızı yazmak ve “Find Out” butonuna tıklamak.İsterseniz diğer kullanıcılarında Twitter’a ne zaman kayıt olduğunu öğrenebilirsiniz.

Henüz yeni tasarıma alışamayan kullanıcılar mevcutken, Twitter tekrar tasarımını yeniliyor. Bu sefer, daha kullanışlı ve göze hitap eden bir tasarım ile geliyor karşımıza Twitter.

Yeni tasarım aynı zamanda birçok özellik içeriyor. Mesela artık Twitter’da da sayfa kurabileceğiz. Evet, tıpkı Facebook ve Google+’ta olduğu gibi, Twitter’da da sayfa kurabileceğiz. Sayfalar özelliğini, öncelikle büyük markalar kullanacaklar.Twitter, yeni tasarımını tanıtan bir video hazırlamış. Video da yeni tasarım kadar hoşuma gitti. Devamını Oku