Archives

Aktüel, İnternet, Videolar

Microsoft, 1996’dan beri hizmet veren büyük e-mail servisi Hotmail’i kapattı ve Outlook mail servisini devreye soktu.

İlk çıktığı yıllarda adeta tekel olan Hotmail son yıllarda giderek azalan popülerliği ve kullanımı üzerine yenilenme kararı aldı ve ismide, tasarımıda herşeyi değişti.

Yıllardır yazılım olarak bildiğimiz Outlook artık başlı başına bir e-mail servisi oldu.


Outlook’un tasarımı Windows 8 ile entegre edilmiş.

Outlook hesabınıza Facebook, Twitter, Google+ ve Skype hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Böylelikle Outlook üzerinden Facebook’ta ki ve Skype üzerindeki arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz.

Outlook ile dosya göndermek çok kolay. Bir seferde 300MB dosya gönderebiliyorsunuz ve fotoğraflarınızı, Word, Excel ve PowerPoint belgelerinizi önizleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Outlook’un her kullanıcıya verdiği kapasite ise bazı rivayetlere göre sınırsız, bazı rivayetlere göre ise 7GB :)

Hemen sizde kendinize @outlook.com uzantılı e-mail alın. Outlook.com

Hotmail.com Uzantılı Hesabınızı Outlook.com Üzerinde Kullanmak

Eğer hotmail.com uzantılı bir e-mail hesabınız var ise bunu outlook.com üzerinden kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hotmail.com üzerinden hesabınıza girerek “Ayarlar” sekmesinden “Outlook ürününe yükseltin” i seçin ve hesabınızı taşıyın. İşte bu kadar basit :)

 

Her sahurda Ömer Döngeloğlu hocayı dinlemek bana büyük keyif verir. Hoca o kadar içten ve o kadar güzel anlatıyor ki, kendini izletmeyi, dinletmeyi başarıyor Ömer hoca.

Ömer hoca bazen konularında Facebook’tan, Twitter‘dan ve MSN‘den bahsediyor. Ve buda herkesin dikkatini çekiyor. Bazıları, “Böyle hoca mı olur! Facebook’tan Twitter’dan bahsediyor!” diyor. Ve buda beni çok kızdırıyor. Sen hocanın anlattıkları içinde sadece Facebook‘u ve Twitter‘ı anlıyorsan hoca ne yapsın? Hocaların Facebook‘tan ve Twitter‘dan bahsetmeye hakkı yokmu?

Ömer hoca ve diğer hocalar bize doğruyu ve yanlışı öğrettiği için gerektiğinde Facebook‘tan da bahseder, Twitter‘dan da bahseder, MSN‘den de bahseder! Hocaların da buna hakkı vardır. Kimse gidipte bi hocaya “Şu konudan bu konudan bahsetme” diye bilir mi? Diyemez! O hoca neden her gece bağıra bağıra, ağlaya ağlaya anlatıyor? Biz öğrenelim diye. Devamını Oku