Archives

Kişisel

Bu hafta içinde yaşadığım tatsız bir olayı dile getirmek istiyorum…

Uzun zaman oldu burada teknoloji ile ilgili haber/yazı yazmayalı. Ama hep içimde yazma isteği vardı. Bu isteğimi başka bir blogda dindinmek istiyordum. Yeni bir blog açabilirdim ama vaktim yoktu, çok fazla ilgilenemem diyerek açmadım. Var olan bloglarda ücret karşılığında bunu yapmaya her daim hazırdım… Devamını Oku

Takı, aksesuar, saat ve parfüm satılan moda sitesi: Lidyana.com

Lidyana.com bayan ve erkek müşterilerine; kendilerini tamamlayıp şıklaştırabilecekleri aksesuarları, görselliğin ön plana çıktığı ve her zevke hitap eden güneş gözlüklerini; son moda ve göz alıcı giysilerini ve çantalarını sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, Lidyana şıklığın ve zarifliğin kendini gösterdiği, kol saatleri ve herkesi bir noktada etkileyen parfümleri ile ürün yelpazesini genişletmektedir.

Baktıkça anılarınızı canlandıran, size enerji vererek geçmişinizi hatırlatan, gün içinde yaptığınız planları vaktiyle uygulamanızı sağlayan ve bunun yanı sıra şıklığınızı tamamlayacak olan saatlere Lidyana.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz! Özellikle son zamanlarda moda olan ve şıklığınıza şıklık katacak olan altın rengi casio kol saatlerini, baharı yansıtan ve görünümüze ışıltı katacak olan Swatch saatleri, şıklığın ön planda tutularak tasarlandığı Triwa, Timex ve DKNY marka kol saatlerine Lidyana aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Görünümünüze kattığınız ışıltıyı, bahar çiçeklerinin, baharatların, doğal ve rahatlatıcı kokuların birarada toplandığı parfümlerle taçlandırabilirsiniz. Kendinize ve çevrenize gelen baharı; gül, sümbül, yasemin ve gelinciğin eşsiz birleşimi ile, baş döndürücü etkinizi ve kışkırtıcı duygularınızı daha baharatlı ve sert kokularla; naif ve olgun kişiliğinizi de daha doğal ve fresh parfümler aracılığı ile yansıtabilirsiniz. Lidyana tüm bu seçenekleri; elinde bulundurduğu bir çok parfüm markası ile müşterilerine sunuyor. Bbu sayede, Calvin Kleine, Bulgari, Armani, Lancome ve pek çok markalanın eşsiz kokusuyla tazelenebilir, istediğiniz etkiyi kolaylıkla yaratabilirrsiniz!

İnternet

Mutlaka Google üzerinden dünya haritasına hatta güneş sistemi haritasına bile bakmışsınızdır. Bunlar Google sayesinden sıradan şeyler ama hiç internetin haritasına baktınız mı?

Bir rus girişimci, Google Haritalar servisini baz alarak geliştirdiği harita ile tüm interneti gözler önüne seriyor. İnternet’in uzay, sitelerin ise gezegen olarak şekillendiği haritada 196 ülkeden 350.000 site yer alıyor.

Türkiye’den de birçok site yer alan haritada siteler ülkelerine göre renklendirilmişler. Türkiye siteleri pembe ile, Çin siteleri sarı, Amerika siteleri ise açık mavi renklerle sembolize ediliyor.

Bu servise şu adresten ulaşabilirsiniz: internet-map.net

Bugün internette dolaşırken rastladığım birşey daha; “Magnum Haz Peşinde” Gerçekten harika bir uygulama. Adamlar reklam için neler yapıyorlar. Bu tasarım ötesi bişey, bu fikir ötesi bişey. Harika bişey bu! {Galiba biraz fazla abarttım :D}

Uygulamada site site dolaşarak çikolata parçaları topluyoruz ve tüm çikolata parçalarını toplayınca Magnum’a ulaşıyoruz :) Siteleri doşaşırken sanki hiç bitmicek gibi geliyor ama biyerde bitiyor. Ben bitirdim ve 1320 puan yaptım :) Sizinde denemenizi isterim. İşte link: Tıkla!

boşda bırakabilirsiniz burayı

Geçenlerde gördüğüm ve “Bir animasyon stüdyosuna böylesi yakışır!” dediğim o websitesini sizlerinde görmenizi istiyorum. Site o kadar harikaki. Tasarlayan kişi olağanüstü tasarlamış siteyi. Sayfa o kadar uzun ki, farenin tekerelğini çevirdikçe çevirmeniz gerekiyor :D Neyse… Artık vereyim bende linki. Fazla çok yazı yazacam diye saçmalıyorum bazen :) Tıkla!