Archives

Aktüel, Facebook

Facebook Sayfaları gerek markalar gerekte diğer kullanıcılar tarafından çok kullanılan bir özellik. Bu özelliğe Facebook durmadan yeni fonksiyonlar ekliyor.

Son duyurduğu fonksiyon ise Yönetici Yetki Dereceleri! Artık Facebook sayfalarında da yöneticiler tıpkı forum sitelerinde olduğu gibi yetkilendirilebilecekler. Bu sayede her yönetici sadece sayfada izni olduğu yerleri kontrol edebilecek.

Facebook bu yenilik için açıklayıcı bir tablo hazrılamış:

 

Aktüel

Ülkemizde tüm yasaklı sitelere girildiğinde karşılaşılan büyük kırmızı “Bu Site Mahkeme Kararı İle Erişime Engellenmiştir” yazısı artık yok. Onun yerine artık daha detaylı ve dikkat çekici bir sayfa çıkıyor karışımıza.

Yeni indexe mavi ve gri renkler hakim ve göze hitap ediyor.

Bence böyle daha güzel oldu. Çünkü bir site kapatılmışta olsa güzel bir tasarımı hak ediyordu :)

 

Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu güne kadar pek çok 404 hata sayfası ile karşılaşmışsınızdır. Bazı 404 sayfaları oldukça itici iken bazıları çok dikkat çekici gelmiştir. Ama böyle 404 hata sayfasını hiçbiryerde göremezsiniz!

Rus bir inşaat şirketine ait firmanın sitesinde çok yaratıcı bir 404 hata sayfası yer alıyor. Hata sayfasında dans eden çöp adamlar ve şarkılar yer alıyor. Sayfada işaretçinizi sağa sola hareket ettirdiğinizde sayfada hareket ediyor.
Flash kullanılarak yapılmış bu 404 hata sayfası oldukça dikkat çekici ve yaratıcı olmuş. İşte o 404 hata sayfası!

Arşiv sayfaları bir sitede olması gereken temel sayfalardan birdir. Bu sayfa sayesinde sitenizdeki tüm içeriğinizi tek bir sayfada gösterebilirsiniz.
Zafer Zent abimin blogunda da bu sayfayı gördüm ve Zafer abiye sorum bu arşiv sayfasını nasıl yaıyoruz diye. Saolsun hemen söyledi. Ve bende hemen kendi arşiv sayfamı açtım. Buyrun buradan bakabilirsiniz{Benimkinde temadan kaynaklanan bir sorun var yalnız}: Arşiv
Şimdi, yazımızın devamında arşiv sayfasını nasıl yaptığımı anlatacağım… Sizi yazının devamına davet ediyorum… Devamını Oku

Google+, kullanıcı sayısını artırmak için insanların Facebook’ta en çok sevdiği şeyleri tespit edip kendinede bu özellikleri ekliyor.
Daha önce oyunları duyurarak kullanıcı sayısını artırmaya çalışan Google+, şimdide “sayfaları” duyurdu. Yani artık Facebook’ta olduğu gibi Google+’ta da Sayfa oluşturabiliyoruz.

Sayfa oluşturmak için buraya tıklayın.
Örnek bir sayfa: Blogger Devamını Oku