Archives

Videolar

Slow Motion videolar her zaman ilgimi çekmiştir. Yüksek FPS‘ye sahip pahalı kameralarla çekilen bu videolar 3-5 saniyede çekilir ama dakikalarca izlenir.

Bugün YouTube‘da takip ettiğim, sürekli Slow Motion çalışmalar yapan bir kanalın ünlü Freddiew kanalı ile ortak bir çalışma yaptığını gördüm. Freddiew‘in videolarını da tekrar tekrar izlediğim halde bıkmadığım için “Freddiew yapar da güzel olmaz mı” diyerek açtım videoyu ve tabii ki bu çalışma da benden takdiri haketti.

slow motion su balonu savaşı

İşte, Freddiew‘in eli değmiş Slow Motion Su Balonu Savaşı. İnanır mısınız tam 2,500 FPS! Eğer aptal yerine konulmadıysam 25,000 FPS kalitesinde video gördüğümü de hatırlıyorum yine YouTube‘da.

Blogger, Webmaster

Geçtiğimiz günlerde Egonomik yani Caner Abi’nin sitesinde kullandığı ve yoğun istek ve çok beğenilmesi üzerine Caner Abi bu intoru bizlerle paylaştı.

israil boykot protesto introsuCaner Abi bu introyu sitesine eklerken aklından şunlar geçmiş:

Hz. İbrahim’in yakıldığı ateşe gagasıyla su taşıyan kuşa “O koca ateş senin damla damla taşıdığın sularla söner mi?” diye sormuşlar, o da “Olsun, en azından tarafımız belli olsun” demiş. Bizimki de o hesap, Filistin’deki ateşi söndürmeye gücümüz yetmiyor, en azından eldeki imkanları kullanarak tepkimizi dile getirelim, safımızı belli edelim istedik.

Bende aynen böyle düşünüyorum.

Aranızda bazılarının “Kendi ülkemizde ki savaşı sona erdirdik, şimdi sıra başka ülkelerin arasındaki savaşlara mı geldi!” dediğini duyar gibiyim… Bu çok yanlış bir düşünce. Ne yani? “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyerek, hep kendi aleyhimize mi bir şeyler yapacağız?

Nasıl Yapılır?

  • Dosyayı indirin,
  • Sitenizin ana dizinine indirdiğiniz arşiv içinde ki “protesto” klasörünü atın,
  • Sitenizin body tagından önce şu kodu ekleyin:
[php]<?php include("protesto/israil.php"); ?>[/php]
  • Eğer body tagından önce eklediğinizde hata alırsanız head tagından sonra ekleyin.

Artık sizde siteniz ile bu boykota dahil oldunuz.

İsrail Boykot İntrosu: İndir

Blogger(Blogspot) İçin

Blogger alt yapısını kullananlar ise yine body tagından önce veya head tagından sonra şu kodu eklemelidirler: Blogger İçin İsrail Boykot İntrosu

Oyun, Videolar

Yagger tarafından geliştirilip 2KGames tarafından dağıtımı üstlenen ve bu sene içinde piyasaya sürülen Spec Ops: The Line, bana göre “savaş psikolojisi” adına oyunculara çok şey vaat ediyor. Böylelikle yine hayatımda uzuuun bir süre unutamayacağım bir oyun gelmiş oldu.

Yukarıda da belirttiğim gibi oyun da savaş psikolojisi bizlere çok iyi bir şekilde yansıtılmış olduğunu düşünüyorum. Bu konu da takip ettiğimiz lider ise, oyunda ilerlerken tüm yaşananlardan sonra hafiften inancını kaybetmeye başlayan baş kahramanımız Martin Walker‘dır. Esas oğlandan başka yanımızda bizlere yardımcı olmak maksadıyla bulunan iki harbi Lugo ve Adams karakterleri de takım çalışmasını en iyi şekilde gösterir nitelikteler. Özellikle düşman ile çatışırken sürekli espri ve seslerindeki aksiyonun kulaklarımızdan hiç eksik olmaması buna en güzel örnek.

İnceleme: Spec Op: The Line

Günümüzde Orta Doğu’nun en şatafatlı şehri olarak tanımlanan Dubai, yapımda ise bir kum fırtınasına mahkum olmuş durumda. Spec Ops: The Line‘da oynanabilirliğin güzelliği yanı sıra grafik kalitesi de adeta tavan yapmış vaziyette. Oldukça etkili ve çetin geçecek aksiyonu bol çatışmalara hazır olun çünkü bu oyunda düşman hiç beklemeyerek ve bize zor anlar yaşatarak da yapay zekasının iyi olduğunu kanıtlıyor bizlere.

Tanıtım Videosu