Archives

Kişisel

The Walking Dead izlemeye başladım başlayalı bana bi şeyler oldu. Düşünüyorum; Acaba gerçekten bir salgın olsa, yakınımdan herkes birer birer dönüşüp onları öldürmek zorunda kalsam neler olurdu? Acaba evin bodrum katını bir sığınak, bir zula haline mi getirsem? Salgın zamanında yakınlarımla birlikte hayatımıza sığınağımızda devam etsek, nasıl olurdu?

Salgının ilk günleri evimizde oturur, telaşlı telaşlı televizyon başında salgına bir çözüm bulunabildi mi acaba diyerek 7/24 haberleri seyrederiz. Bir kaç gün sonra televizyon yayınları durduğunda, radyo yayınları azalmaya başladığında korku giderek artar. Acaba bizimde gıdımızdan bir ölü koca bir parça alıp bizi öldürecek mi? Biz de dönüşecek miyiz?

ölü zombi

Bir sabah uyandığımda evden birinin dönüştüğünü görsem ne yaparım acaba? Gerçekten hayal ettiğim gibi onu öldürebilir miyim yoksa korkakça bir odaya ve ya dolaba saklanıp orada ölmeyi mi beklerim? Kötü senaryolara hazırlıklı olmak lazım, bize bir sığınak lazım!

Şehirde dönüşmeyen sadece ben ve bir kaç yakınım kaldığında, sığınağımızdan alabildiğimizce yiyecek ve cephane alıp daha güvenli bir bölgeye gidebilir miyiz acaba? Yollar arabalarla doluysa zor, motosikletle gitmek kolay ama tehlikeli. Üstelik pek fazla yiyecek ve cephane de taşıyamayız. Peki ya gideceğimiz yer daha tehlikeliyse? Yolda cephanemizi ve yiyeceklerimizi çalmaya kalkışan başka gruplar olursa? Yolda bir ölü sürüsüsü ile karşılaşırsak ne yapacağız?

Nereye gitsek ölüler var, hayatta kalanlar ise kendi gruplarını hayatta tutmaya çalışıyorlar. Bu yeni dünyada artık sadece ölülere karşı bir savaş yok, gruplar arasında da hayatta kalma savaşı var. Ne kadar çabalarsak çabalayalım elbet bir gün bizde yürüyen ölüler kervanına katılacağız…

Durmadan yürüyeceğiz, güvenli bir yer bulmak için. Belki bulacağız, ya da kendi güvenli bölgemizi kuracağız. Artık hayat çekilmez hale gelecek!..

Bu diziyi izleyipte izlemeyenlere karşı saçma, izleyenlere karşı ise eğlenceli gelen saçma hayaller kuran yoktur. Bazen Facebook’ta arkadaşlarımla bile kuruyoruz bu saçma ama eğlenceli hikayeleri.

Bazen ise zombi görmek isteyerek The Walking Dead‘in eski bölümlerini seyrediyorum ve ya fotoğraflarına bakıyorum.

Önceleri korkardım böyle şeylerden ama bu dizi beni çok değiştirdi hakikaten. Bir korkumun üzerine giderek onu yendim, ilk defa!