Archives

İnternet, Webmaster

programlama

Programlama önemlidir. Öyle ki yurtdışında küçük çocuklar için ücretsiz programlama kursları açılıyor ya da programlama okullarda karşılarına bir ders olarak geliyor.

Programlama öğrenmek istiyorsunuz ama nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız sizler için online ücretsiz eğitim veren bir çok platform mevcut. Ve sizler için en iyi online programlama eğitimi sunan platformları bir araya topladım…

Code School

code school

Code School Ruby, JavaScript, HTML/CSS, iOS, Unix ve Git alanlarında eğitim veriyor.

Codecademy

Codeacademy

Codecademy üzerinde PHP, Python, jQuery, temel web teknolojileri, Ruby ve API geliştirmeleri gibi konularda eğitimler almanız mümkün. Ayrıca diğer programlama eğitimi veren platformlarda olduğu gibi Codecademy‘de de rozet ve puan toplayabilirsiniz.
Codecademy Labs ile de Ruby, Python ve JavaScript dilleri için denemeler yapmanız mümkün.

Treehouse

treehouse

Treehouse‘da Androis ve iOS programlama, MySQL, Ruby on Rails, PHP, HTML/CSS ve JavaScript gibi alanlarda eğitim almanız mümkün.

Aylık $29 veya $49 karşılığında iki farklı üyelik tipi bulunuyor. Sadece HTML ve Ruby on Rails gibi konularda ücretsiz ders alabilirsiniz.

PeepCode

peepcode

PeepCode Ruby on Rails, Node, JavaScript vb. gibi bir çok konuda eğitime rastlayabilirsiniz. PeepCode 5 ders için $55, 10 ders için $99 ve sınırsız üyelik için ise $199 istiyor.

Bloc

bloc

Bloc bizlere Git, veri tabanı ve server yönetimi gibi konularda eğitimler veriyor. 12 haftalık bu eğitim karşılığında ise bizlerden $4,993 istiyor.

Tum bunlara ek olarak programlama alanında eğitim sunmasa da programlama ve bilgisayar bilimleri gibi konularda güzel eğitimleri bulunan siteleri de unutmamak gerekiyor.

Udemy, LyndaCoursera, Udacity, Khan Academy

Yazıyı bir video ile sonlandırmak istiyorum, iyi programlamalar! :)