Archives

PhotoShop, Videolar

Alexander Koshelkov! Bu ismi aklınızda iyi tutun. Çünkü bu adam benim şu ana kadar gördüğüm en iyi Speed-arter ve çok iyi Photoshop kullanıyor.

Adam önce birkaç fotoğraf buluyor, bunu kesiyor biçiyor ve tasarladığı resme aktarıyor. Ve sonra Photoshop’un yeteneklerinden de faydalanarak ortaya mükemmel şeyler çıkartıyor! Yaptığı şeyleri gerçek sanarsınız vallahi. O derece iyi, o derece iddialı ya!

Neyse lafla anlatamıyorum duygularımı şuan siz en iyisi Alexander Koshelkov‘un birkaç videosunu izleyinde anlayın demek istediklerimi.

Artık masaüstümü Alexander Koshelkov’un yaptığı eserler süslüyor :)

Grafik-Tasarım, Nasıl Yapılır?, PhotoShop

Bir arkadaşımın isteği üzerine hazırladığım videoyu sizler ile paylaşıyorum.

Genelde logolarda karşılaştığımız bu olay, sade yazıları canlandırmak için kullanılır. Basitte olsa yerinde kullanıldığında çok güzel şeyler ortaya çıkabilir.

Örnek Çalışma

Parlaklık vermeden önce:

Sonra:

Peki Ama Nasıl?

İşte böyle! :)

Prefiil, geçen hafta yaptığım Photoshop çalışmam olur kendileri :)
Prefiile’e, gri renk hakim. Sol tarafta profil resminiz, isiminiz, kendinizi tanıtan bir yazı ve siteniziz bağlantısı yer alıyor. Hemen altında ise sosyal ağ siteleri bağlantıları yer alıyor. Sağ tarafta ise, twitter profiliniz ve son iki tweetiniz yer alıyor.

Tasarımın adı neden “Prefiil”?
Şimdi bu tasarım bi Profil tasarımı. Tasarımı yaptığımda adı “profil” olsun dedim ama çok klasik olur diye vazgeçtim ve düşünmeye başladım. Düşün düşün boktur işin derken aklıma süper bir fikir feldi :D Google Çeviri’yi açtım ve “profil” kelimesinin diğer diller ile karşılaştırdım. Birçok dilde profil, “profil” diye yazılıyor. Bazı dillerde “prefil“, bir dilde de “profiil” diye yazılıyordu. Benimde bu ikisi kafama yattı ve iki kelimeyi birleştiriverdim :D Ve ortaya “prefiil” çıktı! :D Bence güzel bir isim oldu… Devamını Oku