Archives

Bugün karşılaştığımız her insana sorsak eminiz hepsinden aynı cevabı alırız. Dünya üzerindeki bütün insanlar zevklerine göre Oyunlar seçerler. Hayatta daha keyifli zamanlar geçirmek için insanlar kendilerine ayırdıkları vakitlerde Oyun oynamayı tercih ederler. Elbette her insan zevklerine göre Oyunlar seçer.

Oyunlar ile ilk kez çocukken karşılaşırız. Erkek çocukları arabalar ile kız çocukları ise bebekler ile oynamaya başlarlar. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile her evde bir bilgisayar olması normal bir durumdur. Çocuklar da bu sebepten bilgisayar ile erken yaşlarda tanışırlar. Bu sebeple artık Oyunları da bilgisayar üzerinden oynamaya başlarlar. Bilgisayar Oyunları çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük katkı yapar. Ancak onların bilgisayar ile fazla samimi olmalarını engellemek gerekir. Bunun sebebi ise ilk olarak internetteki zararlı şeylerden etkilenmelerini engellemektir. Diğer bir sebep ise çocuklar bilgisayar başında çok vakit geçirirse dışarıdaki sosyal yaşamdan koparlar. Bir zaman sonra bu eksiklik ise ömür boyu hissedilir ve doldurulamaz.
İnsanlar büyüdükçe oyunlardan beklentileri de artar. Yani oyunlarda gerçekçilik ararlar. Nitekim gelişen teknoloji oyunlar üzerinde de olumlu bir gelişme yaratarak günümüzde çok gerçekçi oyunların piyasada insanların hizmetine sunulmasını sağlamıştır. Erkeklerin araba sevgisini toplumda bilmeyen yoktur. Ancak araba oyunları sadece erkeklerin ilgisini çeker diye kesin bir yargı söylemek de yanlış olur. Kadınların araba kullanırken belki de en eksik yönler park yapamamalarıdır. Ancak simülasyon oyunları sayesinde Araba Park Etme yeteneklerini geliştirebilirler. Oyunlardaki gerçekçilik sayesinde sanki gerçekten Araba Park Etme hissini yaşamamızı sağlar.

İnsanlar yeni oyunları oynamaktan şüphesiz büyük keyif alırlar. Ancak bazı oyunlar vardır ki hafızalardan kolay kolay silinmezler. Bu oyunlardan bir tanesi de Mariodur. Küçüklüğümüzde bizi televizyon karşısına kilitleyen Mario piyasaya çıktığı andan itibaren her yaştan insanın sevgisini kazanmıştır. Hemen herkesi ekran başına kilitleyen bu oyun yıllar geçse de oynayanlara ilk günkü heyecanı sunmaktadır. Bu oyun her ne kadar grafik olarak yüksek bir kaliteye sahip olmasa da günümüzdeki oyunların hiç biri bazı insanlara o oyun kadar keyif vermez.