Archives

Kişisel

Günümüzde her yaştan kişiye hitap eden sayısız online oyun var. İnsanlar saatlerce bu oyunlar başında vakit geçirip, charlarını geliştirmeye uğraşıyorlar. Parası olan, daha kolay ve hızlı gelişmek isteyen para ile oyun kredisi alıyor. Ee tabi, bu adamlar babalarının hayrına yapmıyorlar oyunları, değil mi? :)

online oyun darkorbit

Geçenlerde ben de oynadığım bir online oyunda ipin ucunu karçırıp fazla miktarda oyun kredisi çektim. Oyun kredisini çektiğim ilk hafta gayet eğlenceliydi. Kolaylıkla level atlıyor, hep sahip olmak istediğim şekilde bir chara sahip oluyordum.

Sonra ki hafta oyun kredisi suyunu çekmeye başlayınca ve oyunun bot kaynadığını görünce oyun için verdiğim paramın boşa gittiğini düşünmeye başladım. Ah şu botlar… Adamlar bir de hile için para harcıyorlar. Lanet onlara!

Oyunun yabancı serverlerine baktığımda ise hiç bot yok ya da çok az. Keşke charımı yabancı bir serverde açsaydım…

Sadece şu an oynadığım online oyunda değil, Türk insanının oynadığı bütün online oyunlarda durum aynı. Herkes hile yapıyor, herkes! Yaptıkları hileler ile oyuna yeni başlayan oyuncuların charlarını geliştirmelerinin zorlaştırıyor ve varsa oyunun ekonomik düzenini alt üst ediyorlar.

Eğer oyuna yeni başladığımda charımı yabancı bir serverde açsaydım oyun için verdiğim paraya pişman olmayacak, aksine oyundan zevk alacak, “ulan iyi ki almışım oyun kredisini hee!” diyecektim belki de kendi kendime… Olan oldu, yapacak bir şey yok.

Oyunu bırakmaya çalışacağım ve bir daha asla oyun için para harcamayacağım. Bu bana iyi bir ders olsun!..