Archives

Tanıtım

Günümüzün en popüler online oyunlarından birise de şüphesiz League Of Legends‘tir.

Riot Games tarafından sunulan ve MMORTS grubuna giren League Of Legends‘in Türkiye sunucusunun da açılmasıyla LoL ülkemizde de popüler oldu.

Bu popülerliği farkettim ve oyun dikkatimi çekti. League Of Legends‘i iki hafta zevkle oynadım. Ama her hafta ücretsiz olarak kullanabileceğimiz karakterlerin değişmesi beni oyundan soğuttu. Aslında bu kesinlike yapılması gereken bir şey, fakat her hafta 79+ karakterden sadece bir kaç tanesi size ücretsiz olarak sunuluyor ve bu karaktere alışmak biraz uzun sürebiliyor. Tam alışıyorsunuz, hafta bitiyor ve karakterler yenileniyor.

league of legends lol

“Olmaz arkadaşım, ben seçerim karakterimi oynarım” diyorsanız eğer oyun parası satın alıp beğendiğiniz ve iyi yönettiğiniz bir karakteri hesabınıza ekleyebilirsiniz.

League Of Legends‘te kazanmak için iyi bir strateji ve takım birliği gerekiyor. Takımdaki bir kişi yüzünden bazen bütün oyun alt üst olabiliyor. Ve bu da bizi oyundan ister istemez soğutuyor. Ama Riot Games bunun önüne geçmiş. Şöyle ki; Takımdan biri oyunu terketti veya oyun süresince hareketsiz mi kaldı? Riot Games tam bu noktada yetişiyor ve o kullanıcıya cezayı kesiyor. 15 dakika boyunca oyuna girememe gibi cezalarla başlayan bu uygulama, kullanıcı aynı hareketleri tekrarladığı takdirde daha da ağırlaşıyor.

Ortalama bir oyun süresinin de 30-45 dakika olduğunu düşünürseniz, ceza almamak için oyuna girip girmemeyi bir kez daha düşünün :) Olur ya işiniz çıkar ve ya internet bağlantınızda sorun olur, yok yere ceza alırsınız. Gerçi Riot Games sorunu bağlantı sorunu yaşayanlara ceza vermiyor ama, siz yine de işinizi şansa bırakmayın :)