Archives

Aktüel, İnternet, Videolar

Microsoft, 1996’dan beri hizmet veren büyük e-mail servisi Hotmail’i kapattı ve Outlook mail servisini devreye soktu.

İlk çıktığı yıllarda adeta tekel olan Hotmail son yıllarda giderek azalan popülerliği ve kullanımı üzerine yenilenme kararı aldı ve ismide, tasarımıda herşeyi değişti.

Yıllardır yazılım olarak bildiğimiz Outlook artık başlı başına bir e-mail servisi oldu.


Outlook’un tasarımı Windows 8 ile entegre edilmiş.

Outlook hesabınıza Facebook, Twitter, Google+ ve Skype hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Böylelikle Outlook üzerinden Facebook’ta ki ve Skype üzerindeki arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz.

Outlook ile dosya göndermek çok kolay. Bir seferde 300MB dosya gönderebiliyorsunuz ve fotoğraflarınızı, Word, Excel ve PowerPoint belgelerinizi önizleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Outlook’un her kullanıcıya verdiği kapasite ise bazı rivayetlere göre sınırsız, bazı rivayetlere göre ise 7GB :)

Hemen sizde kendinize @outlook.com uzantılı e-mail alın. Outlook.com

Hotmail.com Uzantılı Hesabınızı Outlook.com Üzerinde Kullanmak

Eğer hotmail.com uzantılı bir e-mail hesabınız var ise bunu outlook.com üzerinden kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hotmail.com üzerinden hesabınıza girerek “Ayarlar” sekmesinden “Outlook ürününe yükseltin” i seçin ve hesabınızı taşıyın. İşte bu kadar basit :)

 

Microsoft BUILD konferansında tanıtılan Windows8 işletim sisteminin geliştirici sürümü indirime sunuldu. Aşağıdaki linklerden Windows8 geliştirici sürümünü indirebilirsiniz.

32 Bit Windows8 {2.8 GB} indir
64 Bit Windows8 {3.7 GB} indir

Windows8 için sistem gereksinimleri:
1 GHz veya daha hızlı 32-bit ya da 64-bit işlemci, 1 GB Bellek (32-bit), veya 2 GB RAM (64-bit), 16 GB sabit disk alanı (32-bit) veya 20 GB (64-bit), WDDM 1.0 destekli DirectX 9 grafik cihazı.

Geçtiğimiz gümlerde Linux’un 20. doğum günüymüş ve Microsoft Linux’un doğum gününü kutlamak için ona bir video hazırlamış. Videoda Linux ve Microsoft’un önceden yaşanmış kavgalarını komik bir şekilde anlatmaya çalışmışlar. Ben çok beğendim videoyu. Bakalım sizde beğenecekmisiniz… Video herzaman olduğu yazının devamında ;) Devamını Oku