Archives

Kişisel, Videolar

Geçen sene yaz tatilinde televizyonda Çek Bakalım adlı bir program yayınlanıyordu. Severek izliyordum. Orada çektiği kısa filmleri ile ünlenmiş Ali Biçim vardı. Adam “So Pide Just Pide” diye bir şarkı yaparak herkesin beğenisini kazanmıştı. Klibi geçen sene her sosyal medyada dolaşıyordu ve bu sene Ramazan ayına geldiğimizde herkesin aklına geldiki herkes yine paylaşmaya başladı.

Çok güzel ya! Gerçekten güzel yapmış Ali Biçim. Özellikle klipteki MC Doğa Yaralı Şişman‘a koptum :D

“Rüya içinde rüya sanki inception, bu böyle olmaz son ihtimal liposekşın”  :D

Çek Bakalım keşke bu senede olsaydı ya güzel olurdu. Birde yine Ali Biçim katılsaydı daha da güzel olurdu tadından yenmezdi vallahi :)

Geçen Ramazan daha güzeldi be. Bu sene o geçen sene Ramazan ayında içimi dolduran anlamsız huzur duygusu yok. Yada vardır da ben hissetmiyorumdur. Ramazan’dan çıkınca hissederim yine. Yok işte o anlamsız tatlı huzur bu Ramazan içimde…

Kendi yüzünüzü tasarlayıp, Facebook, Twitter yada diğer hesaplarınız için yüzünüzü profil resmi olarak kullanmak ister misiniz? Bunu birçok kişinin istediğini düşünüyorum.

Bugün keşfettiğim site “Face Your Manga” ile internet üzerinden küçük ve basit bir uygulama ile kendi yüzünüzü kolayca tasarlayabilir, daha sonra tasarladığınız yüzü çok ucuz bir fiyata satın alabiliyorsunuz. Ama eğer “ben bunun için para vermem” diyorsanız tasarladığınız yüzün önizleme resmini indirip kullanabilirsiniz.

Sağ tarafta gördüğünüz Steve Jobs yüzünü, bir FYM{Face Your Manga} üyesi tasarlamış. Ve Steve Jobs’a gerçekten benzemiş. Eğer sizde uğraşırsanız, kendinize benzer yüzler ortaya çıkarabilirsiniz…

FYM’nin sitesinde birçok ünlü ismin yüzünü bulabilirsiniz. Mesela Obama ve Michael Jockson gibi.Neler Yapılabilir?
FYM ile tasarladığınız yüzü;
-Blogunuzda maskot olarak kullanabilirsiniz,
-Facebook, Twitter, Google+ gibi sitelerde profil resmi olarak kullanabilirsiniz
Buda Benden :)
Kendi yüzümü tasarlamak istedim ama benim yüzüm çok özel olduğu için bana benzeyen bir yüz tasarlayamadım :D Kendi yüzümü tasarlamak isterken ortaya şöyle bir şey çıktı:
Ve bu bana hiç benzemedi. Belki biraz daha uğraşırsam kendime benzeyen birşey yapabilirim.

Az önce farkettiğim Google Çeviri saçmalıkları:
“AHMET KAYA” yazınca “Michael Jackson” oluyor, :D
“ahmet kaya” yazınca “jhon” oluyor, :D
“Ahmet Kaya” yazınca”Ahmet Kaya” oluyor,
“Ahmet” yazınca “Length:” oluyor.

Sizcede saçma ve komik değilmi?