Archives

ihtiyaç kredisi
Sezon sonlarında pek çok masraf bizi bekler. Özellikle de kıştan çıkınca evde tadilat işleri gerekebilir. Bahçeli bir eviniz varsa bahçe bakımı başlar. Aracınız varsa aracınızın bahar bakımını yaptırmanız gerekir. Haftasonları yakın yerlere geziler planlayabilirsiniz. Anneler Günü yaklaşır, tüm anneler heyecanla o günü bekler. Siz de onu mutlu etmenin yollarını ararsınız. Mezuniyet partileri yaklaşır, herkesin hayatındaki en mutlu anlardan biri olan o gecede en şık olmak için uğraşırsınız. Ayakkabı, elbise, takım elbise, çanta derken bir de bakmışsınız ki masraf listeniz kabarmış. İhtiyaçlar hiç bitmez. Yeni sezonla birlikte evinizde bir takım yenilikler de yapmak isteyebilirsiniz. Tüm bu masrafları karşılamak için bütçenize uygun bir ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Böylece masraflarınızı zamana yayarak çok daha kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Kredi hesaplama araçları sayesinde aylık ödemelerinizi de rahatça hesaplayabilirsiniz.

İhtiyaç kredileri her zaman yanınıda olur ancak yine de siz siz olun, harçamalarınızda bütçenizi çok fazla aşıp kendinizi zora sokmayın.

Kişisel

Günümüzde her yaştan kişiye hitap eden sayısız online oyun var. İnsanlar saatlerce bu oyunlar başında vakit geçirip, charlarını geliştirmeye uğraşıyorlar. Parası olan, daha kolay ve hızlı gelişmek isteyen para ile oyun kredisi alıyor. Ee tabi, bu adamlar babalarının hayrına yapmıyorlar oyunları, değil mi? :)

online oyun darkorbit

Geçenlerde ben de oynadığım bir online oyunda ipin ucunu karçırıp fazla miktarda oyun kredisi çektim. Oyun kredisini çektiğim ilk hafta gayet eğlenceliydi. Kolaylıkla level atlıyor, hep sahip olmak istediğim şekilde bir chara sahip oluyordum.

Sonra ki hafta oyun kredisi suyunu çekmeye başlayınca ve oyunun bot kaynadığını görünce oyun için verdiğim paramın boşa gittiğini düşünmeye başladım. Ah şu botlar… Adamlar bir de hile için para harcıyorlar. Lanet onlara!

Oyunun yabancı serverlerine baktığımda ise hiç bot yok ya da çok az. Keşke charımı yabancı bir serverde açsaydım…

Sadece şu an oynadığım online oyunda değil, Türk insanının oynadığı bütün online oyunlarda durum aynı. Herkes hile yapıyor, herkes! Yaptıkları hileler ile oyuna yeni başlayan oyuncuların charlarını geliştirmelerinin zorlaştırıyor ve varsa oyunun ekonomik düzenini alt üst ediyorlar.

Eğer oyuna yeni başladığımda charımı yabancı bir serverde açsaydım oyun için verdiğim paraya pişman olmayacak, aksine oyundan zevk alacak, “ulan iyi ki almışım oyun kredisini hee!” diyecektim belki de kendi kendime… Olan oldu, yapacak bir şey yok.

Oyunu bırakmaya çalışacağım ve bir daha asla oyun için para harcamayacağım. Bu bana iyi bir ders olsun!..