Archives

Kralizasyon.net

Dün gibi… Daha dün gibi hatırlıyorum “Kralizasyon 2 Yaşında!” diye yazdığımı. Geçen yıl o yazıyı yazarken de biraz rötar olmuştu sınavlardan dolayı ve yine yeni yaşımızı duyurduğumuz yazımızı doğum günümüzden iki gün sonra yazabiliyorum. Hep geç yazdığım için kafası karışanlar olabilir. Şunu unutmayın ki Kralizasyon‘un doğum günü 23 Nisan’dır!

Üç yıl önce yazmaya başladığımda özendiğim bloglar, yazarlar vardı. Şimdi bakıyorum da hiç birinden bir iz bile yok. Hepsi yok olmuş, gitmişler. Ya da bizim gibi durağanlaşmışlar ve ya bloglarında başka yazarlara yer vermeye başlamışlar tamamen… Tüm bunları gördükten sonra üç yıldır aktif bir blog olmanın ne kadar gurur verici olduğunu düşünmeye başladım. Tabii bizimkine aktiflik denirse… :) Devamını Oku

Kralizasyon.net

Vay be!.. Ne de çabuk geçiveriyor zaman. Daha ilk yazımı ve geçen sene yine bugün için yazdığım Kralizasyon‘un 1. yılını doldurduğunu dile getirdiğim yazımı daha dün yazmış gibiyim.

2 yıl içinde çok şey değişti. Hem ben değiştim, hem de blogum. Bu değişime ben bile şaşırdım. Bazen açıyorum eski yazılarımı okuyorum da, “Bunu ben mi yazmışım!?” diyerek şaşırıyorum bazen. Şaşırmamın sebebi bazen saçmalamam, bazen ise çok içten yazmış olmam.

kralizasyon 2 yaşında

İlk yılımızı 172 yazı ve 345 yorum ile tamamlamıştık. Son bir yıl içerisinde bu sayı iyi derecede arttı ve ikinci yılımıza 455 yazı ve 1332 yorum ile merhaba diyoruz. Bakalım bir sonraki yıl bu sayılar ne derecede olacaklar…

Kralizasyon tarihinde bazı dönüm noktaları var:

Bakalım sıradaki dönüm noktamız ne olacak. İnşallah en kısa zamanda bir dönüm noktası daha yaşarız çünkü en son dönüm noktası üzerinden 222 gün geçmiş. Bu beni korkutuyor. Hep aynı şekilde devam etmek sıkıyor bi yerden sonra. Yeni bir heyecan lazım bize!

Benim diyeceklerim bu kadar, şimdi sizin düşüncelerinizi alalım. Belki yeni bir dönüm noktası yaşamamızı sağlarsınız? :)

Bugün Kralizasyon için önemli bir gün. İki takipçimiz, Kralizasyon’da yazar olmak istediklerini söyledir. İlk olarak şaırdım. “Ne oluyor lan!?” falan. Sonra konuştuk anlaştık ve Kralizasyon’a iki yeni yazar daha dahil oldu.

Yeni yazarlarımızı sizlerde bloglarından tanıyorsunuzdur ama biz yinede kısaca bir tanıtalım yeni yazarlarımızı

Haydar Şahin

Haydar Şahin, daha önce Googlegibicocuk.com’da kendi blogunu yazmaktaydı. Ama sitesindeki sorunlar yüzünden sitesi kapanmış. Ama onun yazma isteği hala var. Haydar Şahin‘i, artık Kralizasyon’da göreceksiniz yine birbirinden güzel yazıları ile…

Seyyah Elma

Asıl adı Dilek Çay olan, Kralizasyon’dan önce Seyyahelma.com’da kişisel blogunu yazan ablamız, artık Seyyahelma.com’da sadece seyehat yazılarını yazacağını söyleyerek, Kralizasyon’a dahil olmak istedi. Kırmadık, Dilek ablamızı da kabul ettik :)

Kralizasyon, her geçen gün, her yönden daha çok büyüyor. Bu gelişim, gerçekten beni çok mutlu ediyor. Bu blogu açarken hayallerim böyle miydi.. Sadece onlarca takipçim olsun istiyordum. Şimdi, hatrı sayılır derecede takipçim, yazar arkadaşlarım ve Kralizasyon’a yazar olmak isteyen birkaç takipçim daha var. Gerçekten, zamanın ne getireceği hiç belli olmuyor…

Yeni yazarlarımıza Merhaba demeyi unutmayın lütfen! :)

Kralizasyon.net

Kralizasyon'a Yön Verin!

Kralizasyon, ilk açıldığı günden bu yana yavaş yavaş gelişti. Belli bir takipçi kitlesi oldu. Ama istediği kitleye ulaşamadı.

Elbette burada benim hatalarım var. Hatalarımı bilmiyorum. Ne yaptımda böyle oldu? Yada ne yapmadım da böyle oldu?

Siz değerli Kralizasyon takipçileri olarak, Kralizasyon’un geleceğine yön verebilirsiniz. Sizlere yeni takipçiler getirin demiyorum. Bu sizin göreviniz değil tabii.

Peki Kralizasyon’un geleceğine nasıl yön vereceksiniz?

Aslında sadece geleceğine değil, Kralizasyon’un her şeyine yön vereceksiniz. Artık benim kararlarım ikinci planda, önemli olan sizin kararlarınız.

  • Kralizasyon’un grafiksel ve tasarım yönünden eksik yada hataları mı var?
  • İçerik yönünden sıkıntılarımız mı var?
  • Yada Kralizasyon’un beğenmediğiniz bir özelliği, veya hatası mı var?

hiç çekinmeden bu yazı altında yorum olarak söyleyerek, Kralizasyon’un gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Artık sizin fikir ve düşünceleriniz ön planda!..

Kralizasyon.net

Yine kapalı kaldı site birkaç gün ama değdi, yine gerçekten değdi!

Lafı fazla uzatmayalım. Gelelim sitedeki yeniliklere!

Yeni Tema

Her ne kadar eskisine çok benzese de yeni bir temaya geçtik. Önceki tema “Gene Gri v1” di bu ise “Gene Gri v2”. Eskisine benzemesi normal :)

Yeni temamız birkaç px daha dar olduğundan önceden eklediğim videolarda biraz taşma var. Onlarıda göz ardı edersiniz artık :)

Tab Menuler

Yeni tema ile birlikte gelen tab menuler sayesinde kategoriler arasında hızlı geçiş yapabileceksiniz.

Oyunlar

Bazı arkadaşlarım diyordu hep “sitene oyunda ekle” diye. Bende yeni tema vesilesiyle ekledim Oyunlarım diye bir kategori açarak birbirinden güzel oyunlar ekliyorum.

Vede oyunların yer aldığı sayfalardan sidebarı yani yanda gördüğünüz bileşenleri kaldırdım. Oyunları geniş geniş oynayın diye! :)

Bazı oyunları oynamak için Adobe Showckwave Player gerekiyor. Hangi oyunda gerektiğini ilgili oyuna yazdım, download linkinide verdim. Playeri indirip rahat rahat oynayabilirsiniz oyunları.

 Şuan henüz 6 tane oyun var bu kategoride ama ileride “ayy hangi oyunu oynasam acaba” diyerek işin içinden çıkılmaz bir hale sokacağım sizi :D

Resim Galerisi

Birbirinden ilginç resimlerin, wallpaperların vs. vs. yer alacağı güzel bir kategori olacak. Şuan bu kategoride az yazı olduğuna bakmayın çok yakında “ayy önceki hangi galeriye göz atsam acaba” diyerek işin içinden çıkılmaz bir hale sokacağım sizi :D

Videolar

“Ee zaten önceden de vardı bu kategori” demeyin! Artık bu kategoride sadece yazılara ekledim videolar değil, birçok video yer alacak!

Komik, ilginç, film sahneleri, oyun videoları vs. vs. birçok video yer alacak. Zamanım oldukça dolduracam bu kategoriyide :)

Enes abi “Hayırlı olsun” yorumunu bekliyorum yine :D

…ve sonunda evimdeyim. Kavuştum bilgisayarıma!

İki haftadır hiç bilgisayar başında oturmadım. Aslında imkanım vardı ama vaktim yoktu. Çünkü çalışıyordum amcamın yanında.

Evdeki tamirat nedeniyle gitmiştim aslında amcamın yanına. Henüz tamirat bitmedi ama ben sıkıldım geldim eve. Eve geldik gelmesine ama burada da babamın yanında çalışmaya devam edeceğim :( Ulan ne sıkıcı yaa!.. Umarım ramazanda da çalıştırmazlar lan beni.

 

Tamı tamına 21 gün oldu bloga yeni yazı girmeyeli. Ee tabi 21 gün yazı girmeyince Alexa’a da baya gerilemişiz. Umarım bu durumu telafi edip eski sırama yükselebilirim Alexa’da.

Ulan okul varken daha çok ilgilenebiliyordum lan blogumla. Yaz tatilleri daha zor benim için. Sevmiyorum lan bezen hiç şu yaz tatilini. Okul açılsa bir an önce diyorum. Neyse boşver…

Özet olarak Kralizasyon ve Kralizasyon blog hala burada, yeni yazılar yakında!

Aktüel, Kralizasyon.net

ShifDelete.net ve Teknosa’nın ortak hazırladığı SDN Teknosa Magazin dergisinde “Blogcunun Dünyası” kategorisinde her ay göze çarpan beş blog tanıtılıyor. Bu ay, tanıtılan bloglar arasında Kralizasyon’da var!

Blogumu dergide şöyle tanıtmışlar:

“Bloga kişisel yazılarının yanı sıra internet, blogger, wordpress, grafik, tasarım, sosyal medya vs. vs. birçok kategoriye dair yazılarda bulunuyor. Hatta slogan cümlesi o kadar iddialı ki, insanı ister istemez etkilemeyi başarıyor. Blog, “Kralizasyon.net”ten okunur! Ne kadar iddialı değil mi?”

İncelemek için: SDN Teknosa Magazin Sayı 18 Sayfa 31‘deki 3. bağlantıya tıklayın.

Çok mutlu oldum lan bu dergide blogumu görünce. Aslında @Atakan olmasaydı göremeyecektim. Bana bugün WMAracından gönderdiği mesaj sayesinde gördüm blogumun dergide çıktığını. Atakan’a teşekkür ettim ama birde buradan teşekkür etmek istiyorum. Teşekkürler Atakan’cığım :)

Kim bilebilirdi ki… Kralizasyon.net büyüyecek, ünlenecekte dergilere çıkacak… Benim bile aklıma gelmiyordu doğrusu. Ama işte nasip kısmet bu işler :D

Darısı diğer blog yazarı arkadaşlarımın başına inşallah!

Blogger

Blogger’da iken kullandığım, gece gündüz daha iyi hale getirmek için çabaladığım, birkaç kişinin isteyipte benim vermediğim biricik temam: KSpot!!!

Artık bu temaya ihtiyacım yok, alın tepe tepe kullanın, kullandıkça beni hatırlayın.

 

 

Önizleme

Hataları :)

Kusursuz tema yoktur arkadaşlar, mutlaka her temanın ufakta olsa bir kusura vardır :) Benim temamında ufak tefek iki hatası var.

-Sidebar Internet Explorer’da kaymiş olarak görünüyor. Artık siz onu düzeltebilirseniz düzeltirsiniz :)

-Yazı içerisinde “h” taglarını kullanırsanzı görünmez. Bunun sebebi “smiley.js” dir arkadaşlar. Eğer “smiley önemli değil ya o olmasa da olur” diyorsanız o js yi kullanmayarak yazınında “h” taglarını kullanabilirsiniz.

-Eğer menüye çok fazla sayfa eklerseniz sidebar kayıyor. Buna da dikkat edin.
 

Haram Olsun!

Haram olsun! Ama herkese değil. Sadece footerda bulunan “kralizasyon.net” linkini kaldıranlara!!!

Yukarıdaki “haram olsun” başlığını size tekrar hatırlatarak downlaod linkini veriyorum. Güle güle kullanın arkadaşlar.

İndir

Bende çok isterdim; adıma özel bir sitem olsun. Herkes adısoyadı.com şeklinde site açarken ben “kralizasyon” diye açtım. Neden mi? Çünkü ahmetkaya.com, ahmetkaya.com.tr ve ahmetkaya.net daha önce alınıp çöp site haline getirilmiş. Keşke benimde ismime özel bir sitem olsaydı. Ne güzel olurdu. Gerçekten güzel olurdu.

Bazen düşünüyorumda “kralizasyon” gerçekten çok saçma bir rumuz. Bazı arkadaşlarım bana bu yüzden “kanalizasyon” demeye başladılar. Bu hiç hoş bir durum değil. Hadi “kralizasyon” deseler neyse ama “kanalizasyon” çok saçma bir lakap oluyor. Size birinin “kanalizasyon” diye hitap ettiğiniz düşünsenize…

Gerçi “kanalizasyon” ne hakaret, ne de aşağılayıcı bir kelime ama benim hoşuma gitmiyor böyle denmesi. Bunların tüm suçlusu benden önce “ahmetkaya” alan adlarını alanlar!

Acaba tüm “ahmetakaya” alan adlarını satın alıp ve hepsini sadece bir tanesine yönlendirip, ona da kişisel bir blog mu kursam acaba? Nasıl olur ki? Bence olmaz. Çünkü “ahmet kaya” deyince insanların aklına önce o şarkıcı ahmet kaya geliyor. Bu yüzden “kralizasyon” ile devam etsem daha iyi olacak gibi.

Siz ne dersiniz? “kralizasyon” mu yoksa “ahmet kaya” ismi ile mi blog yazayım?

Burnumu sokmadığım bir Skype kalmıştı, sonunda onada burnumu soktum :) Merak ettim nasıl birşey diye, üye oldum indirdim ve şuanda kullanıyorum. Gerçekten güzelmiş. MSN Messenger’a bin basar başka bir deyişle.

Skype’ı ilk açtığımda önce kendi cep numaramı aradım ve kendi numarama ulaşamadım. Sonra evi aradım, evin telefonu çaldı, açtım ve kendimle 1-2 dk test için konuştum :D Gerçekten çok güzel bir programmış. Hoşuma gitii. Bence sizde kullanın. Kullanırsanız veya zaten kullanıyorsannız beni ekleyin. Nickim: kralizasyon