Archives

Java Runtime Enviroment yazılımı hayatımızın her alanında olan, oyuncaklardaki, arabalardaki, uçaklardaki, roketlerdeki, hatta NASA’nın Mars Rover projesindeki bilgisayarları çalıştıran bir yapı.

Java yazılımı online oyun oynamanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sohbet etmenizi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı ve resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi sağlar. Java programlama diliyle yazılan, tarayıcınız aracılığıyla erişebileceğiniz bu uygulamalara küçük uygulama veya “applet” denir. Şirketler intranet uygulamalarında ve diğer e-iş çözümlerinde de Java uygulamalarından yararlanır. Bu yazılım internet’e, televizyondaki gerçek zamanlı grafiklere, kameralarla anlık görüntülemeye ve cep telefonları ile masaüstü bilgisayarlardaki çok oyunculu oyunlara etkileşim kazandırır. Gittiğiniz her yerde Java teknolojisi yanınızdadır.

Hemen siz de bugün Java İndirin.

Çoğu kişi bilgisayarında Microsoft’un Office yazılımını kullanır ve Office yazılımı üreticisinin sadece Microsoft olduğunu zanneder. Ama öyle değildir Microsoft’un Office yazılımının yanında birkaç tane daha Office yazılımı var. Hemde tüm platformlar için. Yani bunlar hem Windows için, hem Linux için, hemde Mac Os X için.

Ben size 2 tane ücretsiz office yazılımını tanıtıcam. Tanıttığım office yazılımlarının Microsoft Office’den hiçbir farkı yok. Sadece adı değişik. Çok kolay kullanabilirsiniz. Devamını Oku