Archives

Kişisel, Videolar

Geçen sene yaz tatilinde televizyonda Çek Bakalım adlı bir program yayınlanıyordu. Severek izliyordum. Orada çektiği kısa filmleri ile ünlenmiş Ali Biçim vardı. Adam “So Pide Just Pide” diye bir şarkı yaparak herkesin beğenisini kazanmıştı. Klibi geçen sene her sosyal medyada dolaşıyordu ve bu sene Ramazan ayına geldiğimizde herkesin aklına geldiki herkes yine paylaşmaya başladı.

Çok güzel ya! Gerçekten güzel yapmış Ali Biçim. Özellikle klipteki MC Doğa Yaralı Şişman‘a koptum :D

“Rüya içinde rüya sanki inception, bu böyle olmaz son ihtimal liposekşın”  :D

Çek Bakalım keşke bu senede olsaydı ya güzel olurdu. Birde yine Ali Biçim katılsaydı daha da güzel olurdu tadından yenmezdi vallahi :)

Geçen Ramazan daha güzeldi be. Bu sene o geçen sene Ramazan ayında içimi dolduran anlamsız huzur duygusu yok. Yada vardır da ben hissetmiyorumdur. Ramazan’dan çıkınca hissederim yine. Yok işte o anlamsız tatlı huzur bu Ramazan içimde…

İzledim-İzliyorum

Aslında film severim ama izlemeyi sevmem. Bu aralarda yapacak birşey bulamadığım için film izliyorum.

İki gün önce izledim Inception’ı. Yeni bir film değil aslında Inception. İki yıllık geçmişi olan bir film. Ama ben yeni buldum izleme fırsatını.

Biraz filmden bahsedecek olursak, film gerçekten bilim-kurgu dalına çok uygun bir film. İnsanların rüyalarında neler yapabileceğini, rüyanın basit birşey olmadığını ve bilinçaltı ve rüyaların kesişmesini aksiyonlu şekilde anlatıyor Inception. Gerçekten izlenmeye değer bir film.

Ve beni son sahnesinde “acaba gerçekmi yoksa rüyamı, yoksa araf mı!?” diye düşündüren, düşünmekten deli eden bir film.

Vikipedi’den alıntı:

“Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye malolmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Olay yeri ise zihniniz.”