Archives

Orta Dünya Evrenini fantastik bir anlatımla izlediğimiz Hobbit serisinin 3. filmi kısa bir süre sonra vizyona giriyor. Hobbit 3 izleme imkanı 17 Aralık 2014’te serinin hayranlarını bekliyor. Ayrıca izleyiciler Hobbit 3 Türkçe Dublaj izle seçeneği ile de alt yazı okuma derdinden kurtuluyor. Peki dünden bu güne Hobbit serisinde neler yaşandı? Kitapta seri nasıl bitirildi? Gelin buna bir göz atalım.

J.R.R. Tolkien bundan yaklaşık yetmiş yıl kadar önce bizlere bir kitap hediye etti. İlk defa Hobbit denen ahaliyle karşılaştığımız bu kitaptaki karakterler cücelerden bile kısa boylu yemeye, içmeye eğlenmeye ve içmeye düşkün, mutlu, iyi yürekli ve kendi küçük köylerinde her tür maceradan uzak yaşayan bir ahaliydi. Ancak büyücü Gandalf onları ziyaret etti ve bu harika köy bir anda değişti.

hobbit-3-izle

“Hobbit” filminde aslında diğer hobbitlerden hiç de farklı olmayan bir hobbitin, yani Bilbo Baggins’in fantastik maceraları anlatılıyor. Bilbo Baggins büyücü Gandalf ve cücelerle birlikte cücelerin hazinesini kötü ejderha Smaugdan geri almak için aslında hiç de istemediği bir yolculuğa çıkıyor. Ama yine de hobbitin içinde henüz keşfedemediği maceracı bir yan bulunuyor ve yolculuk ilerledikçe Bilbo Baggins kendi cesaretinin ve gücünün farkına varmaya başlıyor.

Son film olan Hobbit 3 Beş ordular Savaşı ise Bilbo’nun dönüş yolculuğu anlatılıyor. Bilbo savaş olurken Elf Kralı’nın ve Gandalf’ın yanında yüzüğü takılı izlerken kafasını çarpıyor ve uyandığında onu bulmak için son kez gelen bir Elf ile karşılaşıyor. Evlerine doğru yola çıkan Bilbo ve cüceler dönüş yolunda da bir çok macera yaşar. Biblo sonunda evine varır ancak hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır. Evinin önünde toplanan tuhaf kalabalık eşyalarını satın almaktadır. Çünkü Bilbonun öldüğü düşünülerek eşyalar satılığa çıkarılmıştır. Biblo kendi payına düşen hazinenin bir kısmı ile eşyaları geri almak zorunda kalır. Hikayenin tamamı için 17 Aralık tarihini beklemek gerekiyor. Sizde bu macerayı kesintisiz izlemek istiyorsanız Hobbit 3 Türkçe Dublaj İzle linkimizden yararlanabilirsiniz. Bu fantastik maceranın son filmi olan Hobbit 3 izlemenizi tavsiye ederiz.