Archives

Aktüel

Apple’ın ünlü dev uygulama mağazası hacklendi!

Rus hacker tarafından yazılan bir eklenti App Store‘den ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirmemizi ve kullanabilmemizi sağlıyor.

Eklenti, DNS adresinizi değiştirerek ücretli bir uygulama indirmek istediğinizde karşınıza in-appstore.com’u beğenmenizi öneren bir mesaj çıkarıyor ve beğendiğiniz takdirde tüm ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Yalnız bu eklentinin ne kadar güvenli olduğu kuşkulu.

Apple’dan bu konu hakkında hala bir ses çıkmadı ancak Apple’ın bu eklenti yüzünden büyük zarar göreceği kesin. Bakalım Apple önümüzdeki günlerde bu konu hakkında birşeyler yapacak mı.

Aktüel, İnternet

Bugün saat 18:00 yerli hacker bir çok büyük siteyi hackledi. Hacklenen siteler arasında Google, Hotmail, Yandex, Microsoft, PayPal, BDP, Gmail, Facebook, Cocacola vs. vs. var.

Google ve Facebook hackten sonra sitelerini çok hızlı bir şekilde eski haline getirirken Hotmail, Microsoft ve PayPal dakikalar geçmesine rağmen hala sitelerini eski haline getirmedi yada getiremedi.

Hacklenen sitelerin hepsinin DNS’si değiştirildi ve sitelerde şu index yer aldı:

 

Türk Hackerlardan Büyük Hack Grişimi!

Cyber Warrior’dan Açıklama:

Internet basınında ve sosyal medya sitelerinde bazı “com.tr” alan adlarına yönelik bir eylem yapıldığı yönünde haberler yer almaktadır.
 Bu durum bir üye tarafından kişisel olarak yapılmış bir eylem olup, Grubumuz; bilgi ve misyonu dışındaki bu eylemi kesinlikle tasvip etmemektedir.
 Bu sebeple ilgili kullanıcının üyeliğine son verilmiştir. Grubumuz hiçbir şekilde Türk sitelerine karşı olumsuz bir eylemi kabul etmemektedir..

Yıllarca Anonymous gibi büyük yabancı hacker grupları hacklemeye çalıştı bu siteleri ama hiçbiri başarılı sonuç alamadı. Ve birgün bir Türk hacker çıkıp tüm dünya tarafından tanınmış büyük siteleri hackledi. Doğrusu alkışlamak, takdir etmek gerekiyor!

Helal olsun ulan adamlara! :)