Archives

Direk konuya dalıyorum…
Ya kardeşim birinci, ikinci, ve üçüncü filmi çıktı, hepsi çok beğenildi. Biz dördüncü filminde yeni bir senaryo beklerken adamlar gitmiş birinci filmin senaryosunu kullanarak yeni oyuncular ile “dördüncü” filmi çekmişler. Lan bu nasıl dördüncü film!? Eğer bir filmin dördüncüsünü veya herhangi bir “incisini” çekmek, senaryoyu başka oyuncular ile canlandırmaksa… {Yazacak birşey bulamadım} Umarım anlamışsınızdır benim demek istediğimi ben düşündüklerimi yazıma aktaramasamda. Devamını Oku

Google+, kullanıcı sayısını artırmak için insanların Facebook’ta en çok sevdiği şeyleri tespit edip kendinede bu özellikleri ekliyor.
Daha önce oyunları duyurarak kullanıcı sayısını artırmaya çalışan Google+, şimdide “sayfaları” duyurdu. Yani artık Facebook’ta olduğu gibi Google+’ta da Sayfa oluşturabiliyoruz.

Sayfa oluşturmak için buraya tıklayın.
Örnek bir sayfa: Blogger Devamını Oku

Aktüel, Oyun, Videolar

RockStar Games bugün yeni oyunu GTA 5‘in tanıtım videosunu yayınladı.

GTA 5, GTA San Andreas’ta olduğu gibi Los Santos, San Fierro, Las Venturas şehirlerinde geçiyor. Ama bu sefer herşey daha da ayrıntılı ve gerçekçi.

Bilgisayarımın ekran kartı olsaydı, bende GTA5′i ya indirir, yada CD’ciden satın alır oynardım ama 2GB ram ve anakart üzerindeki 256MB ekran kartı belleği ile bu oyunu ben kendi bilgisayarımda oynayamam. Ama bir arkadaşımın bilgisayarında veya evin yakınındaki internet cafe’de oynayabilirim :)

Lafı çok uzatmadan hemen verelim tanıtım videosunu. Tanıtım videosu yazının devamında arkadaşlar… Devamını Oku

Microsoft BUILD konferansında tanıtılan Windows8 işletim sisteminin geliştirici sürümü indirime sunuldu. Aşağıdaki linklerden Windows8 geliştirici sürümünü indirebilirsiniz.

32 Bit Windows8 {2.8 GB} indir
64 Bit Windows8 {3.7 GB} indir

Windows8 için sistem gereksinimleri:
1 GHz veya daha hızlı 32-bit ya da 64-bit işlemci, 1 GB Bellek (32-bit), veya 2 GB RAM (64-bit), 16 GB sabit disk alanı (32-bit) veya 20 GB (64-bit), WDDM 1.0 destekli DirectX 9 grafik cihazı.

İlk defa 1994 yılında duyduğumuz ve teknolojini gelişmesiyle yeni ve daha güzel sürümlerini duyduğumuz melodi “Nokia Tune“, artık eskidiğini düşünüyor ve yeni ve daha güzel “Nokia Tunemelodileri arıyor.

Sizde, “”Nokia Tune” un yeni bestecisi ben olmalıyım!” diyorsanız, şu linke tıklayak, melodinizi gönderebilir ve eğer en çok oyu alarak yeni “Nokia Tune” melodisi sizin gönderdiğiniz melodi seçilirse tam 10.000 USD kazanabilirsiniz.

Benim en beğendiğim melodi ise şu: Tıkla!

İlgili tanıtım videosu yazının devamında… Devamını Oku

Mozilla, Firefox 7’den Firefox 13’e kadar olan sürümlerin çıkış tarihlerinin kesinleştiğini duyurdu. İşte kesin final sürümü çıkış tarihleri:

Firefox 7 : 27 Eylül 2011
Firefox 8 : 8 Kasım 2011
Firefox 9 : 20 Aralık 2011
Firefox 10 : 31 Ocak 2012
Firefox 11 : 13 Mart 2012
Firefox 12 : 24 Nisan 2012
Firefox 13 : 5 Haziran 2012

Avea yine Facebook’tan herkese dakika dağıtıyor! Sizde 2000 dakika istiyorsanız tıklayın! 

2000 dakika dağıtıyor ama bazı şartları var tabii ki. Dakikalarınızı sadece Avea içinde kullanabilirsiniz, yani Avea’lı olan birini aradığınızda dakikanızdan kesilir, diğer operatörleri kullanan birini aradığınızda kontörünüzden yani yeni adıyla TL’nizden kesilir.
Dakikalarınızı bir hafta içinde ve sadece saat 23:00-07:00 arası kullanabilirsiniz. Güle güle kullanın! :)

Birde, bu uygulamaya en çok arkadaşını getiren, Apple Macbook Pro, iPad, iPhone veya 1 milyon dakika kazanabilir. Evet tam 1 milyon dakika!

Bugün Twitter’a girdiğimde karşıma yukarıda görmüş olduğunuz “şey” çıktı :) Bu “şey” şunu demek istiyor: Artık Twitter‘a resim yükeleyebilirsiniz. Şimdi bazılarının aklından geçmiştir. “Twitter‘a zaten resim ekleyebiliyorduk” diye. Evet, ekleyebiliyorduk ama bu özellik resim yüklememizi kolaylaştırıyor.

Tweet‘imize resim eklemek için kamera iconuna tıklıyoruz, yükleyeceğimiz resmi seçiyoruz ve “Tweet” butonuna basıyoruz. Böylece twetimizin yanında resmimizin linkide görünüyor. Ve sadece tek bir tweete baktğımızda tweette yüklenen resmide görebiliyoruz.

boşda bırakabilirsiniz burayı


İnternete sansür getirdiği ileri sürülerek eleştirilen filtre uygulaması üç ay ertelendi. Filtre çeşitleri de İnternet Kurulu’nun önerisi doğrultusunda dörtten ikiye indirildi. Standart profilde filtre olmayacak.

İnternette sansür tartışmalarını beraberinde getiren filtre uygulaması Kasım ayına ertelendi. Orta yolu bulmak için İnternet Kurulu’nun hazırladığı filtre önerisi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nda (BTK) kabul edildi. Yeni karara göre, internette filtre uygulaması ‘çocuk’ ve ‘aile’ profilleriyle sınırlı kalacak. Yurt içi profili kaldırılırken, köklü değişime uğrayan standart profilde filtrede olmayacak. BTK, İnternet Kurulu’nun filtre uygulamasıyla ilgili önerilerini dikkate alarak, sanal alemde büyük tartışma yaratan ‘Güvenli İnternet Hizmetine İlişkin Usul Ve Esaslar Taslağı’nı yeniledi. Devamını Oku

Birçok yelpazede servisi olan Google, bir servisini daha açmaya hazırlanıyor. Google’ın yeni servisinin adı: G.co
Google’ın yeni servisini amacı, Google’a ait URL’leri kısaltmak. Bu şekilde Google, özellikle sosyal ağ ve mikroblog servisleri dahilinde uzun web adreslerini kısaltmayı öngörüyor.
Bu gidişle Google daha çook servis açar :)