Archives

Grafik-Tasarım
Dün şu yazımda yeni Türk lirası simgesinin açıklandığını duyurmuştum. Bugün ise yeni Türk lirası simgesinin ikon setini paylaşıyorum.
İkon setini ortalıkta güzel bir ikon bulamadığı için Anarschi hazırlamış. Ellerine sağlık diyelim. Hazırlayan hazırlamış, bizede kullanmak düşer :)
İkon setinde üç farklı renk{kırmızı, sarı ve mavi} ve beş farklı boyut{32, 48, 64, 128, 256px} bulunmakta.
İkon setini indirmek için tıklayın: Türk Lirası İkon Seti

Prefiil, geçen hafta yaptığım Photoshop çalışmam olur kendileri :)
Prefiile’e, gri renk hakim. Sol tarafta profil resminiz, isiminiz, kendinizi tanıtan bir yazı ve siteniziz bağlantısı yer alıyor. Hemen altında ise sosyal ağ siteleri bağlantıları yer alıyor. Sağ tarafta ise, twitter profiliniz ve son iki tweetiniz yer alıyor.

Tasarımın adı neden “Prefiil”?
Şimdi bu tasarım bi Profil tasarımı. Tasarımı yaptığımda adı “profil” olsun dedim ama çok klasik olur diye vazgeçtim ve düşünmeye başladım. Düşün düşün boktur işin derken aklıma süper bir fikir feldi :D Google Çeviri’yi açtım ve “profil” kelimesinin diğer diller ile karşılaştırdım. Birçok dilde profil, “profil” diye yazılıyor. Bazı dillerde “prefil“, bir dilde de “profiil” diye yazılıyordu. Benimde bu ikisi kafama yattı ve iki kelimeyi birleştiriverdim :D Ve ortaya “prefiil” çıktı! :D Bence güzel bir isim oldu… Devamını Oku