Archives

Teknoloji

Vay arkadaş, sonunda biri akıl edip icat etmiş şunu!

Gerçekten insanlık adına çok önemli bir icat olduğunu düşünüyorum. Artık kitap okumak ve televizyonun karşısına geçip izleyebilmek için kafamızı kırk beş derece kaldırıp boyun ve bel ağrısı çekmemize gerek yok! Takıyosun gözlüğü, koyuyosun kafanı yastığa – ki yastığa bile gerek yok artık – açıyosun okuyosun kitabını.

tak yat izle gözlüğü

Yok öyle kafanın altına iki yastık koyma derdi, iki sayfa kitap okuyacam diye ağrılar çekme falan artık mazide kaldı.

Bi saniye ya, ben bu gözlüğü nerden bulacam!? Neyse, araştırayım biraz bulduğumda Twitter‘da paylaşırım.

Aktüel, Google, Videolar

Google bu aralar yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Projenin adı “Project Glass“.

Project Glass bir gözlük dizaynı. Ama sıradan bir gözlük değil. Bu gözlük arttırılmış gerçeklik sağlıyor.

Gözlük ile yapabilecekleimiz sınırsız diyebiliriz. Akıllı telefonlarımızda yaptığımız herşeyi hatta daha fazlasını bu gözlük ile yapabiliyoruz.

Örneğin gözlük ile fotoğraf ve video çekebilir, çektiğimiz fotoğraf ve videoları Google+ ta paylaşabilir, hatırlatma ve alarmlar ayarlayabilir, harita ile yol tarifi alıp yolumuz bulabilir, müzik dinleyebilir, ses kaydedebilir vs. vs. Gözlük ile yapabilecekleimizi saymakla bitmez.

Videoyu izlerseniz gözlüğün daha neler yapabileceğini görebilirsiniz.

 

 

Bence…

Ben inanıyorum ki Google bu projeyi gerçeğe dönüştürebilecek. Zorda olsa gerçekleştirecek. Gerçekleştirmeli! Çünkü ben bu gözlüğü çok sevdim! :D

Aslında çok ta zor bir şey değil yani. Yapacak gözlüğü, gözlüğe uygun bir de işletim sistemi{android glass version olabilir :D} ondan sonra sen sağ ben selamet :D