Archives

Facebook, İnternet, Nasıl Yapılır?

Facebook‘a uzun zaman önce dosya paylaşma özelliği geldi fakat bazen upload ve download işlemleri sırasında sorun çıkarabiliyor. Eğer Dropbox ve Hotfile gibi sistemlerle uğraşmak istemeyip işi yine de Facebook üzerinden halletmek isterseniz sizler için yeni, alternatif bir Facebook uygulaması var: Pipe.

pipe

Yeni bir Facebook uygulaması olan Pipe ile arkadaşlarınızla mesajlaşma üzerinden dosya paylaşabilirsiniz. 1GB‘a kadar dosya paylaşım izni veren Pipe herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kolaylığa sahip. Sürükle bırak yöntemi ile dosyanızı sürüklüyorsunuz ve dosya arkadaşınıza ulaşıyor. 34casino ile eğlen.

Pipe‘ı buradan kullanabilirsiniz: Pipe

Aktüel, Google

Uzun zamandır beklenen ve dün resmi olarak duyurulan Google’ın DropBox ve SkyDrive gibi ücretsiz servislere rakip olarak hizmete sunduğu yeni servisi Google Drive açıldı. 

Google Drive ile dosyalarınızı webde depolayabilir, dosyalarınıza istediğiniz yerden erişebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Hizmet her kullanıcıya 5GB alan sunuyor.  Google “bana 5GB yetmez!” diyenleride unutmayarak daha fazla alan sahibi isteyenler için ücretli paketler hazırlamış. Paketler şöyle:

  • 2.49 dolara 25 GB,
  • 4.99 dolara 100 GB,
  • 49.99 dolara ise 1 TB alan sahibi olabilirsiniz.

Bu arada fiyatların aylık olduğunuda hatırlatalım.

Eğer GMail ile birlikte Google Drive‘da kullanırsanız GMail alanınız da artıyor. Yani daha büyük bir e-mail kutunuz oluyor.

 

Tanıtım Videosu

 

Hemen buraya tıklayarak kendinize özel bir Google Drive hesabı açın ve dosyalarınızı webde dosya depolamanın ve arkadaşlarınızla paylaşmanın keyfini yaşayın! :)