Archives

Teknoloji

[Aynı başlıkla başka kaynaklarda ARAIG’i görebilirsiniz. Aynı başlıkla bu yazıyıyı yazıyorum çünkü en mantıklı başlık budur :)]

Böyle akıl ötesi teknolojilere bayılıyorum ya. Şimdiye kadar oyunları hep grafik ile bizlere görsel açıdan hissettirmeye çalışmışlardı. Şimdi ise cidden, somut olarak hissedeceğiz.

araig as real as it gets

As Real As It Gets yani ARAIG adını verdikleri ve bana Crysis‘teki kostümü andıran ve üzerinde titreşim motorları ve hoparlörler bulunan bu kostüm ile oyunlar daha gerçekçi oluyor. Örnek vererek anlatmak gerekirse; Oyunda bir çatışmaya giriyorsunuz ve üzerinize kurşunlar yağdığını düşünün. Kurşunlardan biri tam göğsünüze isabet ediyor ve ARAIG‘in üzerinde bulundurduğu çok sayıda titreşim motoru ile siz bu kurşunu hissedebiliyorsunuz. Güzel değil mi?

Ürünün sayfasına ulaşmak ve ürüne bağış yapmak isterseniz buyrun: KickStar ARAIG

Oyun, Videolar

Cry Engine, ünlü Crysis oyununun inşa edildiği oyun motorudur. Daha iyi bir Crysis için, Cry Engine‘de durmadan gelişmektedir.

Crysis 3 oyununda kullanılacak olan Cry Engine 3 bizlere daha güçlü grafikler sunuyor. Su, bitkiler ve hayvanlar gibi nesneler aşırı gerçekçi bir görünüme kavuşuyor.

Cry Engine 3 İle Daha Güçlü Grafikler!

Daha güçlü grafikler daha iyi bir oyun, daha fazla oyun keyfi demektir. Cry Engine 3, bizlere Crysis 3 ile elinden gelen herşeyi sunacak.

Aşağıdaki videoya baktığımızda sanki bir oyun değilde, gerçek bir ortamda çekilmiş bir video zannedebilirsiniz ama aslında bu video Crysis 3‘ün geçeceği bölümlerden birini bizlere grafik yönünden tanıtıyor.

Özellikle bitkilere, hayvanlara ve suya dikaket etmenizi istiyorum. Aşırı gerçekçi bir görünüm kazanmışlar Cry Engine 3 ile.

Doğrusu bu videoya bakıldığında “oyun” diyebilmek için bin şahit gerekir.

Aktüel, Oyun, Videolar

Crytek durmaksızın çalışarak Crysis serisini genişletmeye devam ediyor. Son zamanlarda Crysis 3 üzerinde çalışan Crytek, Crysis 3’ten yeni bir oynanış yani gameplay videosu yayınladı.

Crysis 3′ün yeni videosu serinin diğer oyunlarından nasıl farklı olacağını gözler önüne seriyor.


Crysis 3 Şubat 2013 te PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında karşımızda olacak.