Archives

İzledim-İzliyorum

“Oha yani! 15 yaşına geldin hala çizgi film mi izliyorsun!?” demeyin! Bu çocuklar için tasarlanmış bir çizgi film değil!

Happy Tree Friends‘in her bölümü korku, gerilim, heyecan, kan, iç organlar{özellikle bağırsak ve beyin çok kullanılıyor} içeriyor.

Happy Tree Friends‘in 75 bölümü var hepsi 1-6 dk. lık bölümler. Ve ben hepsini izledim. Yetmedi, gözüme çarpan birkaç tanesini tekrar izledim. Ama yine yetmedi. Yeni bölümler çıksada izlesek ya :)

Her bölüm, gayet normal başlıyor. Ve sonra bir olay oluyor ve bir anda heryer kan gölüne dönüyor. Yani bunu çocuklar izlese kafayı yerler vallahi :D Demiştim değil mi size çocuklar için tasarlanmış bir çizgi film değil bu diye. Ee ne demişler 9 düşün 1 konuş ;)

Birde Happy Tree Friends televizyonlarda yayınlanmıyor ve replik yok. Ama garip sesler var :D Happy Tree Friends‘i official web sitesinden veya YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Şimdi sizinle rasgele 1-2 bölüm paylaşayım Happy Tree Friends‘ten…

 

 

Nasıl ama! Güzel dimi? :D

Birkaç gündür uyguladığım hızlı okuma tekniğini sizlere anlatmak istedim.
Hızlı okumanın 7 tekniği vardır. Benim en çok hoşuma giden, bence en kolay olanı ve benimde uyguladığım tek teknik “parmakla takip ederek okuma” tekniği.

Parmakla takip ederek okuma tekniğinde, tıpkı yeni okuma-yazma öğrenmiş ilkokul 1. sınıf öğrencisi gibi satırların altına parmağımızı koyuyoruz ve okuyoruz. Bu tekniğin püf noktaları şunlar; parmağını hızlı hareket ettir ve kelimeleri okuma, sadece bak, hızlı oku, uzaktan oku. Devamını Oku