Archives

Videolar

Slow Motion videolar her zaman ilgimi çekmiştir. Yüksek FPS‘ye sahip pahalı kameralarla çekilen bu videolar 3-5 saniyede çekilir ama dakikalarca izlenir.

Bugün YouTube‘da takip ettiğim, sürekli Slow Motion çalışmalar yapan bir kanalın ünlü Freddiew kanalı ile ortak bir çalışma yaptığını gördüm. Freddiew‘in videolarını da tekrar tekrar izlediğim halde bıkmadığım için “Freddiew yapar da güzel olmaz mı” diyerek açtım videoyu ve tabii ki bu çalışma da benden takdiri haketti.

slow motion su balonu savaşı

İşte, Freddiew‘in eli değmiş Slow Motion Su Balonu Savaşı. İnanır mısınız tam 2,500 FPS! Eğer aptal yerine konulmadıysam 25,000 FPS kalitesinde video gördüğümü de hatırlıyorum yine YouTube‘da.

Hava & Su

Eh be kardeşim! Biri şu adamları durdursun artık! Hayal dünyalarından çıkıp gelen her ne kadar saçma olsa da bir o kadar da güzel olan şöyle şeyleri biraz biz yapalım artık!

Olivier Grossette Flights of Fancy

Adam klasik asma köprülerden sıkılmış ve köprüyü balona asmış. Evet bildiğiniz helyum gazı dolu balon. Bir de “Bakın ben işe yaramayan bi köprü yaptım çok güzel görünüyor, sırf can sıkıntısından yani” diyerek İngiltere‘de bir açık hava sergisinde sunmuş.

Yaptığı bu tasarıma “Flights of Fancy” adını veren Fransız sanatçıOlivier Grossette” nin diğer çalışmalarını bulamayabilirsiniz. Evet… Koskoca sanatçı kendine tasarımlarını sergileyebileceği bir foto galeri sitesi açar en azından. Kim bilir, belki de başka tasarımı yoktur…

O değil de, acaba bu köprünün üzerinden geçmek nasıl bir duygu? Balonlara asılı olduğundan dolayı aşırı bir sallanma olur mu merak ediyorum…

Son olarak dikkatimi çeken bir diğer şey ise, bu köprü gölün karşısına ulaşmıyor lan! :)