Archives

Aktüel, İnternet, Videolar

İlk reklam filmi ile büyük ses duyuran Yandex, ikinci reklam filmi ile karşımızda!

Yeni reklam konsept olarak ilk reklam filminin aynısı. Ama bu sefer reklamda Yandex’te başka şeyler aranıyor ve müzik farklı. Ve yine “Yaşamın tüm cevapları” sloganı ile karşımıza çıkıyor Yandex.

Yandex’in televizyon kanallarında yayınlanan ve Vimeo’da paylaştığı işte yeni reklam filmi:

 

whatdoyoulove

Google, aradığınız ‘şeyleri’ çeşitli Google hizmetleri arasında bulmaya yönelik yeni web sitesi What Do You Love‘u kullanıma sundu.

www.wdyl.com adresinden erişilebilen hizmet, Google’ın trends, ürünarama, Picasa gibi araçlarından çeşitli bilgileri ekranınıza getiren bir arama sayfası. Bilgiler dergi stilinde ve hoş bir tasarım içerininde ekrana yansıtlıyor. Arama sonuçları şimdilik pek faydalı gibi görünmese de hizmet, zamanla daha iyi bir hal alabilir.

google_görsel_arama

Geçtiğimiz günlerde Google, görsel arama motoruna bir özellik ekledi. Bu özellik ile seçtiğiniz resme benzer resimleri bulabiliyorsunuz. Bu gerçekten çok kullanışlı ve güzel bir özellik.

Arkadaşlar biraz kaba bi deyim olacak ama şerefsizim bu özellik benim aklıma gelmişti! Ama imkansızdır diye düşünmüştüm. Ya nasıl yapmışar böyle bir uygulamayı hala hayret ediyorum ya. Bide benden izinsiz yapmışlar keratalar Açık ağızlı gülümseme Şaka bi yana ama ben bu uygulamayı ilk gördüğümde gerçekten çok şaşırdım çünkü benim imkansız olarak düşündüğüm şeyi yapmış adamlar. Helal olsun! Açık ağızlı gülümseme