Archives

Hava & Su, Videolar

Yeni şeyler öğrenmeyi severim, öğrendiklerimi paylaşmayı da severim. Zaten böyle bir özelliğim olmasa bu blogu açmazdım. Blogu açtım açalı yeni şeyler öğrenmeye devam ettim ama sadece bir kısmını blogumda payaştım. Şimdi, çemberi biraz daha genişletiyoruz ve daha çok bilgi bizi bekliyor! :)

San Francisco… Bir metropol! Miles kardeşlerin çektiği az sonra izleyeceğiniz video 14 Nisan 1906 tarihinde ve tam da burada, Market Street(sokak)’te çekilmiş.

11 dakikada sokağın bir ucundan diğer ucuna gideceğiniz bu videoda, 100 yıl öncesinin motorlu ve motorsuz taşıtlarını görebilirsiniz. At arabaları, tramvaylar, troleybüsler ve henüz yeni yeni ortaya çıkan motorlu bir kaç taşıt…

Videonun bir diğer özelliği ise 18 Nisan 1906 depreminden dört gün önce çekilmiş olması. Bu depremde Martket Street‘te ki pek çok bina yıkılmış ya da büyük oranda hasar görmüş. Durumun vehametini yazının sonunda ki karşılaştırma videosundan görebilirsiniz.

Video da bir şey dikkat çekiyor; arabaların bolluğu. 100 yıl önce bu kadar yoğun bir trafik olması kulağa pekte mantıklı gelmiyor. Kameranın bulunduğu tramvayın etrafında tur attıkları anlaşılabilecek arabaların yapımcı şirket tarafından çok sayıda modern otomobil kullanıldığı imajı vermek adına ayarlandığı düşünülüyor.

İşte o deprem sonrası görüntülerle birlikte Market Street‘in karşılaştırması. Durum gerçekten içler acısı…

Tanıtım

Arabası olmadan hareket edemeyen, hayatındaki temel taş eksilmiş gibi kişiler var sevgili arkadaşlar. Bu kişiler arabalarıyla bütünleşmeye o kadar çok alışmışlar ki, arabaları ellerinden alınmaya görsün. Aman Allahım, böyle bir durumda elinden şekeri alınmış bir çocuk gibi üzülürler. Oyun sitemizdeki araba oyunları bölümüne sizler için eklemiş olduğumuz yeni oyunda da, bu konuya değindik sevgili arkadaşlar. Araba oyunları içindeki, oyunlar1bölümünde yer alan “arabasız çıkmam abi” oyunundan bahsedelim isterseniz. Beğeneceğinizi düşündüğümüz oyunda, bakkala gitmek için bile yürümeye üşenen bir karakterimiz bulunmakta. Bu durumdaki üşengeç ve arabakolik kişiyi bakalım kim düzeltebilecek? Bu konuda en kısa sürede başarılı olacak arkadaşlara sürpriz hediyelerimiz bulunmakta. Bu hediyeleri kaçırmayın ve hemen eğitime başlayın sevgili arkadaşlar. Bu arada hatırlatmakta fayda var. Araba oyunları içerisindeki karakter gerçekten de ilginç arkadaşlar. Kimselere benzemeyen bu kişiliği hem sevecek hem de uyuz olacaksınız. Neyse lafı uzatmayalım ve oyunumuza geçelim.

3d oyunlar oyna

Araba oyunları içerisindeki en komik oyunlardan birisi olan, “arabasız çıkmam abi” oynayan herkesi kendine bağlamış halinde sevgili arkadaşlar. Bu güzel oyunu bir oynayan, bir daha oynamak istiyor. Tıpkı diğer arkadaşlarımız gibi, sizlerin de bu oyunu fazlasıyla seveceğinizi düşünüyoruz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ve püf nokta öğrenmeniz de mümkün. Bu konuyla ilgili tüm bilgileri, araba oyunları bölümündeki panoda bulabilirsiniz. Her türlü yardım ve önerinin olduğu bu bölüme, sizler de kendi düşüncelerinizi belirtebilirsini, araba oyunları ekibi olarak, sizin görüşlerinize çok önem veriyor ve ilerde yapılacak değişiklikler esnasında, sizlerin de önerilerinden yararlanmak istiyoruz. Örnek olara, zevkli oyunumuzda kendi tekniklerinizi kullanıyor olabilirsiniz. Bu teknikleri bizimle de paylaşın istiyoruz. Şimdiden hepinize iyi eğlenceler. Araba oyunları içerisindeki başka bir oyunda görüşmek dileğiyle.