Archives

Aktüel, İnternet, Videolar

Barındırdığı tüm videoları tek tıkla 3D olarak kullanıcılara sunabilmek için çalışan YouTube, sonunda bunu başardı! Artık YouTube’da tek tık ile videoları 3D olarak izleyebileceğiz.

Yüklenen tüm full HD yani 1080p kalitedeki videolar tek tıkla 3D olarak izlenebilecek. Kalite butonunun yanında bulunan “3D” butonu ile videoyu “2D” tan “3D” a anında çevirebileceğiz.

Aynı buton ile gözlük seçimi de yapabileceğiz. {Kırmızı/Mavi, Yeşil/Mor ve Mavi/Sarı}

 

Örnek 3D Video

Nasıl Yapılır?

Fotoğraf makinenizle çektiğiniz veya internetten indirdiğiniz fotoğrafları 3D yapmak istemez misiniz? Üstelikte Photoshop gibi karışık programlar kullanmadan!

Bugün masaüstüm için güzel bir arkaplan ararken Burç Halife’nin en tepesinden çekilmiş bir fotoğraf buldum. Fotoğraf oldukça hoşuma gitti. Fotoğrafa Photoshop’ta birkaç efekt vererek fotoğrafı daha güzel hale getirdim.

Sonra aklıma fotoğrafı 3D yapmak geldi. Kısa bir araştırmadan sonra nasıl yapacağımı buldum. Photoshop’ta yapabilirdim ancak bana daha pratik bir program gerekiyordu. Küçük bir program buldum. Bulduğum program fotoğrafları saniyeler içerisinde 3D yapıyor. Üstelik fotoğrafın kalitesini de bozmuyor.

Bahsettiğim programın adı “Free 3D Photo Maker

 

Yaptığım Örnek Çalışma

Bugün arkadaşıma gittiğimde bana telefonundan bir ses dinleteceğini söyledi. “Ne dinleteceksin?” diye sorduğumda “3D ses” dedi. E tabi şin içine 3D girince bende merak ettim. “Dinlet bakalım” dedim. Arkadaşım bana “Sadece kulaklıkla oluyor” dedi ve kulaklığı takıp dinleye başladım.

Sesi dinlemeye başlar başlamaz şok oldum. Çünkü dinlediğim ses bir adam ingilizce birşeyler söylüyor ve adam sanki yanımda konuşuyor gibiydi! Ve sesin ilerleyen saniyelerinde su sesi falan gelmeye başladı. Suyun şırıltısı o kadar gerçekçiydi ki inanamazsınız… Sesi sonuna kadar dinledim ve hayretler içerisinde kaldım. Devamını Oku