Archives

İzledim-İzliyorum

İzleyecek film ararken bi arkadaşım “3 Idiots” izle dedi. Adını daha önce çok duymuştum ama komedi filmi sevmediğim için izlememiştim. Filmi öneren arkadaşım “Bu filmi izlemeden dünyadan gitme, filmi izlerken ağladım” gibi şeyler söyleyince bakalım dedikleri kadar var mıymış bu film diyerek bugün açtım izledim. Evet, gerçekten dedikleri kadar varmış :)

Film dram ve komedi kategorisinde. Bana göre dram biraz daha ağır basıyor. Filmi izlerken fazla gülmedim ama ağladım, ilk defa bir film beni ciddi ciddi ağlattı.

3 idiots

Arkadaşlık ve dostluk ilişkeri filmde çok güzel işlenmiş. Eğitim sistemine de karşı çıktıklarını dile getirmeye çalışmışlar ama bence fazla becerememişler. Çünkü başroldeki Ranço kendi adına okumadığından dolayı dersleri fazla kafaya takmıyor ve sisteme çok rahat karşı çıkabiliyor ve hocalara kafa tutabiliyor. Ama kendi adına okuyor olsa, okuldan atılma korkusu ve başarısız olma korkusu olsa filmdeki hiçbir şeyi beceremez ve gerçekleştiremezdi.

Sonuç olarak; Bana göre her ne kadar filmin saçma afiş ve kapakları olsa da, siz de benim gibi filmin konusunu okuyup fragmanını izleyince filmi kesinlikle merak edip izleyeceksiniz. Film biraz uzun, 2 saat 40 dakika. Ama kesinlikle izlemeye değer. Bu filmden alacağınız çok ders var! ;)