Archives

İzledim-İzliyorum

Bu yılda yapılmış bir bilim-kurgu filmi ararken Doğaüstü filmini gördüm ve filmin kapağı beni çok etkiledi. Hemen filmin konusunu okudum ve işte tamda aradığım film böyle birşeydi. Gerçekten hem bilim-kurgu dalına uygun hemde gençlik dalına uygun bir film.

Üç lise arkadaşı katıldıkları bir parti sırasında çevrede gezerken bir kuyu bulurlar ve kuyudan sesler geldiğini farkederler. Tabii bu sırada Andrew’in kamerası herşeyi kaydetmektedir. Çılgın arkadaşlarından biri kuyuya iner orada ne olduğuna bakmaya gider. Tabii hemen arkasından arkadaşlarıda onun peşinden gider.

Kuyuya indiklerinde ışıklar saçan bir buz kütlesi gibi birşey ile karşılaşırlar ve Andrew’in kamera kaydı durur. Artık orada ne olduysa Andrew ve arkadaşları artık süper güçlere sahiptirler. Uçabiliyorlar, nesneleri hareket ettirebiliyorlardır artık!

Başlarda bu yetenek üç arkadaş için bir eğlence iken Andrew kontrolunu kaybeder ve bu yeteneklerini kullanarak bir arkadaşını öldürür ve tüm şehri mahfeder. Diğer arkadaşı ise onu bu arada durdurmaya çalışmaktadır ve durdururda! Ve sonunda Andrew ölür!

Benim gibi bilim-kurgu bağımlıları için süper bir film izlemenizi öneriyorum.

Aktüel, Videolar

Bu yıl Bakü’de düzenlenecek olan uluslararası şarkı yarışması Eurovision’a Can Bonomo “Love Me Back” yani “Beni Yeniden Sev” adlı şarkıyla katılıyor.

Şarkı TRT’de yayınlanır yayınlanmaz büyük ilgi gördü ve sosyal medyada paylaşılmaya ve tartışılmaya başlandı. Bir kısım beğendiğini söylerken, bir kısım hiç beğenmediğini, bu şarkı ile yarışmayı kazanamacağımızı düşünüyor. Bir kısım ise şarkıyı eski Eurovision şarkılarımız ile karşılaştırıp eleştirilerini yapıyorlar.

Yazının devamında 2012 Eurovosion şarkımızı dinleyebilir ve benim eleştirilerimi okuyabilirsiniz…

Bence şarkının müziği güzel, sözleri idare eder ama söyleyen kişinin sesi şarkı ile hiç uyuşmuyor. Can Bonomo sesini bu şarkıda iyi kullanamamış yada videonun kalitesi iyi olmadığı için bana öyle geliyor.
Benim eleştirilerim bu kadar. Peki siz ne düşünüyorsunuz 2012 Eurovision şarkımız hakkında?

Yılın son gününde Google ve Yandex kullanıcılara bazı sürprizler hazırlamış. Gelin, şimdi bu sürprizler neymiş bir bakalım.

Tahmin edebileceğiniz gibi Google yılbaşına özel bir logo kullanıyor bugün anasayfasında. Bunu es geçiyorum zaten tarayıcınızı açtığınızda büyük ihtimalle görmüşsünüzdür Doodle’ı.

2011’in En Önemli Anları
Google’ın anasayfasında şöyle bir yazı gördüm: “Videoyu izleyin ve 2011 yılının en önemli anlarını hatırlayın.
” merak edip hemen linke tıkladım. Google hazırladığı videoda 2011‘de neler olduğunu bize kısaca anlatmış. Videoda Japonya depreminden, Steve Jobs’un ölümünden vs. vs. bahsediyor. Video herşeyiyle çok etkileyici olmuş. Buyrun sizde izleyin… Devamını Oku

Tam 365 gün, 12 ay, 52 haftayı bir kez daha geride bıraktık. Şimdi 2011 de neler yaşadım bi bakalaım şöyle…

Öncelikle şunu söyleyeyimki 2011 benim için çok güzel bir yıl oldu. Bu yıl kendimi geliştirerek, neler yapabileceklerimi öğrendim. İşte 2011 de yaptıklarım ve yaşadıklarım:
-Blogumu 2011 de kurdum. 23 Nisan blogumun doğum günüdür… Devamını Oku