Fenerbahçe’den Mustafa Çulcu’nun iddiaları sonrası sert açıklama

 

Fenerbahçe Kulübü, eski Merkez Hakem Kurlu Başkanı Mustafa Çulcu’nun yaptığı açıklama sonrasında TFF’yi topa tuttu. Çulcu,  Fenerbahçe ve Beşiktaş karşılaşmalarının hakemlerini değiştiğini iddia etmişti.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ile Fenerbahçe arasında yaşanan gerilim tırmanıyor.  Uzun zamandır yaşanan hakem hatalarından şikayetçi olan Fenerbahçe, eski MHK başkanı olan Mustafa Çulcu’nun ortaya koyduğu iddiaların üzerine bir açıklama yaptı. Süper Lig maçlarına açılan en yüksek oranları mobilbahis ve tempobet mobil siteleri üzerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Fenerbahçe resmi internet sitesinde şöyle bir açıklama yaptı:

“Eski MHK başkanlarından olan Sayın Mustafa Çulcu TRT Spor’da katıldığı bir programda çok ciddi iddialar ortaya attı.

Sayın Çulcu, merkez hakem kurulu tarafından Bursaspor – Beşiktaş karşılaşmasının hakemi olarak Mete Kalkavan’ı ve Fenerbahçe – Gençlerbirliği karşılaşmasının hakemi olarak Halil Umut Meler’i tayin ettiği, fakat kısa bir süre sonra bilinmeyen bir sebepten dolayı bu 2 maçın hakemlerinin değiştirildiğini ve hakemler arasında bu günlerde bu olayın konuşulduğunu söylemiştir.

Mustafa Çulcu’nun ifade ettiği iddianın gerçek olmuş olması halinde MHK ve TFF oynanmış olan maçlara tayin ettiği hakemlerle büyük bir skandal gerçekleştirmiş olacaktır. Bu gibi hadiselerin büyük bölümü Kulüpler Birliği’nin TFF ziyaretinde TFF Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine söylenmiştir ve bu yeni olayın şampiyonluk yarışlarının kızışmaya başladığı şu günlerde meydana gelmesi bizler için endişe yaratacak bir durumdur. Bizleri endişeye düşüren bu olayla alakalı MHK ve TFF başta olmak üzere adı geçen herkesin konuyla ilgili vicdanlarını rahatlatacak bir açıklamada bulunmaları gerekir.

Bütün sezon boyunca karşı karşıya kaldığımız ve son iki maçta maçın sonucuna tesir edecek kadar büyük hataların takımımızın aleyhine yapılmasının basit hakem hatası olarak değerlendirilmesi mümkün değildir. Bu durumlar göz önüne alındığında Sayın Çulcu’nun ortaya attığı iddiaların doğruluğu ispatlanması halinde daha önce ifade etmiş olduğumuz düşüncenin farklı boyuta taşındığı görünmektedir.

Türk Futbolu’nu yönetenlerden tek beklentimiz bütün takımlara adil bir yarış ortamı sağlamalarıdır.”

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply