İtalya İçin Adaylar Obradovic ve Ergin Ataman

İtalya’nın saygın spor gazetelerinden La Gazetta Dello Sport’un haberine göre Ettore Mesina’dan boşalan Justinbet giriş sitesinin yüksek oran açtığı İtalya milli basketbol takımı, koçluğu için Fenerbahçe’nin başarılı antrenörü Obradovic ve Galatasaray ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayıran Ergin Ataman’ın ismi geçiyor.

La Gazetta Dello Sport’da yer alan habere göre önümüzdeki ağustos ayında başlayacak Avrupa basketbol şampiyonası sonrası İtalyan milli takımındaki görevinden ayrılması beklenen Ettore Messina’nın yerine Fenerbahçe ile geçtiğimiz sezon eurolegue şampiyonluğu yaşayan Zeljko Obradovic koltuğu devralabilir.

Haberde yer alan başlıklarda İtalya basketbol federasyonu başkanı Giovanni Petrucci’nin önümüzdeki yaz düzenlenecek Avrupa basketbol şampiyonasının ardından takımın başında görmek istediği ilk ismin Fenerbahçe’nin başarılı koçu Obradovic olduğu öne sürüldü. Haberde efsanevi koçu ikna etmenin son derece zor olduğuna vurgu yapılırken boşalacak antrenörlük görevi için en güçlü adayın Sırp milli takımındaki görevi şampiyona sonrası sona erecek eski basketbolcu Djordjevic olduğu belirtildi.

İtalya basketbol federasyonu yetkililerinin Ettore Messina’dan boşalacak koçluk görevi için düşündükleri isimler arasında kariyerinde daha önce İtalya macerası yaşamış ve geçtiğimiz günlerde Galatasaray ile yollarını ayırarak şu an için boşta olan Ergin Ataman’ın da yer aldığı öne sürüldü.

Gazetede yer alan habere göre şayet istenilen isimlerle anlaşılamazsa yola son tercih olarak Ettore Messina’nın şu anda yardımcılığını yürüten Pino Sacrimanti ile devam edileceği söylendi.

Zeljko Obradovic koçluk kariyerinde sadece Yugoslavya milli takımını 1996-2000 yılları arasında çalıştırmış ve bu dönemde 1997 yılında Avrupa şampiyonluğu ve 1998 yılındaysa Dünya Şampiyonluğu sevinci yaşamıştı.

Kaynak: bahishastasi.com

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply