Belediye İlaçlama

Böcekler; dünyada tüm canlılar arasında sayıları ve türleri en fazla olan yaratıklar olup, konunun uzmanları tarafından yaklaşık olarak 2 milyon türünün olduğu kabul edilmekte ve dünyadaki hayvanların da % 90 kadarını oluşturdukları tahmin edilmektedir. Dünyanın hemen her yerinde çokça bulunan böcekler; bazı durumlarda da çok yoğun popülâsyonlarda görülebilmektedir. En soğuk iklimlerden en sıcak iklimlere kadar hemen her coğrafi bölgeye ve iklime adapte olabilmekte; her iklimde kısmen benzer ve genellikle ayrı türleriyle karşımıza çıkmaktadırlar. Böceklerin genel itibarıyla karasal hayvanlar olduğu kabul edilmekle birlikte, okyanuslarda da hayatta kalabilen türlerine rastlanılmaktadır. Dünyayı ‘işgal’ edebilecek sayılarıyla bu yaratıklar; insan yaşamını olumsuz yönde etkilemekten de geri durmazlar. Belediye İlaçlama; neyse ki uzman ekibi ve yılların deneyimiyle sizleri böceklere karşı korumak için var.

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ortaya çıkan böceklerin; havaların ısınmasıyla adeta çevreyi istila edip istenmeyen durumlarla karşımıza çıktığını ve hayatımızı nasıl da çekilmez kıldığını hemen hepimiz kendi yaşantımızdan biliyoruz. Sivrisineklerden yaban arılarına, sineklerden ağustos böceklerine, güvelerden çekirgelere, arılardan kenelere, at sineklerinden eşek arılarına kadar birçok türünü az çok hepimiz tanımaktayız. İnsan sağlığına olan olumsuz etkilerinin yanı sıra sinir bozucu canlılar olmaları, onları daha da çekilmez kılarak hemen herkeste böceklere karşı bir iğrenti ve tiksinti oluşmasına neden olmaktadır. Böceklerin verdiği rahatsızlığa ve insan sağlığına olan tehditleri karşısında Belediye İlaçlama; sizleri istenmeyen böcek belasından kurtarmak için kolları sıvamış durumda, bilmenizi isteriz.

Sağlığa olan olumsuz etkileri ve insanı çileden çıkarma ‘becerilerine’ sahip böceklere karşı etkili bir mücadelenin yapılmasının şart olduğunu belirtmeliyiz; çünkü bazı böcek türlerinin insan hayatına bile mal olabildiğini biliyoruz.  Mesela kenelerin böcekler arasında ‘özel’ bir yeri olduğunu belirtmekte fayda var. Kene ısırığının Kırım Kongo kanamalı ateşine sebebiyet verdiğini ve bugüne kadar onlarca vatandaşımızın da hayatına mal olduğunu yazılı ve görsel basından görebilmekteyiz. Kenelerin yanı sıra, daha birçok böcek türünün çeşitli hastalıklara neden olduğunu ya da bulaştırabildiklerini de biliyoruz. Tüm bu istenmeyen durumların etkeni böceklere karşı çözüm ortağınız Belediye İlaçlama; gerçek ve etkin bir mücadele için gerekli ekipman ve profesyonel ekibiyle işbaşında…

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply