Fatura Ödemenin En Kolay Yolu

Yoğun iş temposundan dolayı kimi zaman birçok işimiz yarım kalır. Bu ilerden en önemlileri de şüphesiz ödemek durumunda olduğumuz faturalarımızdır. Bu faturaları ilgili birimlere gidip her zaman ödeme imkânı bulamayabilirsiniz. Bu nedenle sizler için en uygunu online işlemlerdir. İsterseniz evinizden, isterseniz de işyerlerinizden faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Diğer faturalarınızı ödüyor ama elektrik faturasını en rahat ve kolay bir şekilde nasıl öderim diye düşünüyorsanız enerjisa.com.tr tam size göre. Birçok kolaylığı ve pratikliği barındırmasıyla oldukça tercih elden enerjisa sitesinde sadece fatura ödeme işlemlerini değil bunun yanı sıra da evlerinizde en iyi şekilde nasıl tasarruf sağlayacağınıza ve evinize gelen faturanızı kendinizin de nasıl okunabileceğine dair de ipuçları içermektedir.

Enerjisa site içerisinde mevcut olan enerji tasarruf için yapılacak olanlar şöyle sıralanmıştır;

1)En önemli enerji tasarruf faktörlerinden olan kapı ve pencerelerin aralıklarının kapatılmasıdır. Böylece dışarıdan soğuk havanın girmesini engelleyerek içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasına engel olarak önemli ölçüde tasarruf sağlayacaksınız.

2)Evdeki tüm ampuller değiştirilmeli, tasarruflu ampuller tercih edilmelidir.

3)Evinizdeki bulaşıklarınızı veya çamaşırlarınızı eğer az miktarda ve az kirli ise ekonomik programda yıkamalısınız.

4)İhtiyaçtan fazla su ısıtılmamalı ve enerji tüketimi azaltılmalıdır.

5)Ütünün termostatı kumaş cinsine göre ayarlanarak ütüleme işlemi bitmeden en az 5 dakika önce fişten çekilmelidir.

Bu ve bunun gibi bütçenize ve ülkemize katkı sağlayacak birçok enerji tasarruf faktörlerini enerjisa.com sitesi aracılığıyla görebilir ve zaman kaybetmeden uygulamaya geçebilirsiniz.

Birçoğumuz gelen faturaların fazla olduğunu düşünür ve yanlışlık olup olmadığını merak ederiz ve faturalardaki rakamlardan pek de bir şey anlamayız. Bu nedenle sizlerin daha net ve anlaşılır bir bilgiye sahip olmanız için faturalardaki ilk endeks, son endeks, tek zamanlı, çok zamanlı, birim fiyatları gibi birçok anlaşılamayan birçok fatura bilgilerine en detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Faturalarınız hem rahat ve hızlı bir şekilde online olarak ödeyin, hem de tasarruf bilgilerinden faydalanın .Müşteri hizmetleri ve faturalar ile ilgili diğer sorularınız ve merak ettikleriniz için fatura ödeme  sistemine tıklayın ve faturalarınızı da zamandan tasarruf sağlayarak online olarak ödebilirsiniz.

 

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply