Kişisel
Sadece Bir Hayvan Degil, Sanat Eseri!

Sadece Bir Hayvan Degil, Sanat Eseri!

Hayvanları severim… Herkes böyle der ama benim sözlerim gerçekten çok derinden geliyor… Özellikle kedi dediniz mi benim için akan sular durur :) Verin bi kedi gözüm gibi, ne gözü, canım gibi bakmazsam neyim? Zaten şu ana kadar bir çok kedi besledim, büyüttüm. Ha bir de köpek beslemiştim.

Eylül ayına kadar beslediğim bir kedim daha vardı… Ah!.. Aklıma geldikçe özlüyorum. Bembeyaz tüyleri -bazen kirden siyaha dönüp temizlemem gerekse de-, sarı benekleri, pespembe patileri, yine pespembe ağzı ve dili ile o kadar güzel bi kediydi ki… Bazen sadece izlerdim kedimi. Ne kadar güzel yaratıldığını, dünyada ondan daha şirin bir şeyin olamayacağını düşünürdüm… Vücut yapımızın aslında tamamen aynı olduğunu, ama bizim onlara göre biraz daha duygulu bir canlı olduğumuzu düşünürdüm… Gerçi, o beslediğim ve en çok sevdğim kedim, daha önce beslediklerime göre daha sadıktı, kediye nankör diyenlere inat! :) Gerçekten o kadar sadıktı ki, tıpkı bizim gibi duyguları olduğunu düşünürdüm… Dili olsa geçer karşısına saatlerce kedimle konuşurdum… :)

Her neyse, konumuza gelecek olursak; Bugün karşılaştığım bir caps yine kedimi hatırlamama neden oldu ve bir kez daha kedilerin ne kadar güzel yaratıldığını düşündüm.. Capse bakarsanız siz de bana hak vereceksiniz…

kedi olduğunuzun farkında mısınız

Yelelere bakar mısınız Allah aşkına? Çok kedi besledim ama hiçbirinin böyle yeleleri yoktu. Acaba farklı bir tür mü bu? Neyse ne… Yüzündeki o minyon ifadeyle tatlıyken, aslan yeleleri gibi yeleleri ile bir o kadar da asil! Tıpkı beyaz aslan gibi…

beyaz aslan white lion

Ne kadar muhteşem bir canlı değil mi? Adeta bir sanat eseri!..

Peki sizin de ona karşı basit bir sevgiden daha fazla şey beslediğiniz bir canlı var mı?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

3 Yorum Var

  1. Çağrı Mustafa ALKAN

    Aralık 26, 2013 at 7:23 am

    Ben de bir sürü kedi besledim. Köpeklerden daha çok kedileri severim. Hele televizyon izlerken kucağıma zıplayıp uzanması yok mu anlatamam. Bu arada bu sanırım farklı bir tür kedi. Bizdeki kedilerde yoktu böyle yeleler.

  2. Hibestil

    Aralık 26, 2013 at 8:40 am

    :D Bende şimdiye kadar belki 10’dan fazla kedi besledim. Şu anda evde beslediğim sarı bir kedicik var. “Kedi sevmek istiyorum” dersen buyur gel.

Leave a Reply