Bursa İş Güvenliği

osgb

İş sağlığı ve güvenliği yasasına göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında olan ve en az bir çalışanı olan işyerlerinde iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulunmak zorundadır. Ayrıca az tehlikeli sınıfta yer alan,  50 ve üzeri çalışanı bulunan iş yerlerinde de iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulunmak zorundadır. İşveren uygun nitelikteki kendi personeliyle bu yükümlülüğü yerine getirebilir. Ancak tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin tek elden yürütülmesini isteyen işletmeler, iş yeri hekimi ve güvenlik uzmanı ihtiyaçlarını da bakanlıkça yetkilendirilmiş ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden alabilir. Bursa iş güvenliği hizmetleri için en güvenli adreslerden biri Gözetim Osgb ’dir.

Gözetim Osgb olarak iş güvenliği ve sağlığı eğitimleriyle kurum kültürü oluşturmayı hedefliyoruz. Eğitimlerde çalışanlara genel riskler yanında işletmeye ve üretime özel riskler konusunda da bilgiler veriyoruz. Tabi eğitimlerden önce iş yerinde meydana gelebilecek tehlikeleri belirliyoruz. İş güvenliği uzmanımız bugüne kadar edindiği deneyimleri çalışanlara aktararak bu bilgileri hayatlarının her alanında kullanabilmelerini sağlıyor. Gözetim Osgb en geniş yelpazede iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri vermektedir.

İş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında hizmet veren firmamız, işletmelere iş yeri hekimi ve iş yeri güvenlik uzmanı temin etmektedir. Çalışanlara meslek hastalıklarının nedenleri, hastalıklardan korunma ilkeleri, ilk yardım gibi iş sağlığı eğitimleri vermekteyiz. İş güvenliği eğitimleri kapsamında ise iş kazalarının sebepleri ve korunma ilkeleri, kimyasal ve fiziksel risk etmenleri, parlama, patlama ve yangından korunma, iş aletlerinin güvenli kullanımı, kişisel koruyucu donanım kullanımı gibi konularda eğitimler vermekteyiz. En güvenilen Bursa iş güvenliği firması olan Gözetim Osgb insan yaşamına değer veren bir bakışla işverenle uyum içinde çalışmalarını yapmakta ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin dışında risk analizi yapmak, acil durum planı hazırlamak, ortam ölçümlerini yapmak ve makine ve ekipmanların periyodik bakımlarını yapmak da hizmetlerimiz arasındadır. İş sağlığı ve güvenliği yasasının da firmamızın da amacı iş yerlerini daha güvenli ve daha sağlıklı çalışma alanları haline getirmektir. Kazaları en aza indirmek, meslek hastalıklarını ortadan kaldırmak öncelikli hedefimizdir.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply