Kişisel

Blog Yazmak Bana Ne Kazandırdı?

Yeni bir mim dalgası daha… Bu mimde gerçekten güzel konulara değinileceği için yazıyı hemen yazmak istedim. Beni mimleyen Arda Erakman‘a teşekkürler…

İki yıldan fazla oldu blog yazmaya başlayalı… İlk yazımı 23 Nisan 2011 tarihinde yazmıştım. Peki iki yıldır yüzlerce yazı yazdım, elime ne geçti? İşte ben de bunu ilk defa bu yazıyı yazarken düşünme fırsatı buluyorum. Ama kısaca elime ne geçti diye sorarsam kendime, şöyle bi cevap verebilirim: Ufkum genişledi.

blog yazmak ne kazandırdı

 • Teknolojiye İlgim Arttı.

Blog yazmakla ne alakası var diyeceksiniz ama var. Blogumla ilgilenirken haliyle internet başında daha fazla vakit geçiriyordum. Bu süre içerisinde onlarca teknoloji yazısı ve haberleriyle karşı karşıya geliyordum ve artık bunları takip etmek benim işim oldu.

 • Web Tasarım ve Programlama

Blogger üzerinden blog yazarken blogum için sürekli güzel temalar arardım ama istediğim gibi bir tema bulamazdım hiç. Kendim yapmak istiyordum ama hiç CSS/HTML bilgim yoktu. Sonra nasıl olduysa kendimi tema editlerken buldum ve kendi Blogger temamı ortaya çıkarmıştım. Böylece temel ve en basit dil ile web tasarıma ve programlamaya da merak salmıştım bi aralar.

 • Dilinden Utanma!

Blog yazmaya başlamadan önce de Turkche konuşanlardan nefret ederdim ve halen de etmekteyim. İşte Türkçe blog yazarak, Turkche konuşmadığımı ortaya koydum. Ayrıca blog yazmak düşünme ve yazma berecimi de geliştirdi.

 • Yeni İnsanlara Merhaba!

Benim gibi blog yazan milyonlarca insan var ve bu insanlarla bloglarımız vasıtası ile tanışıp, bazıları ile iyice kaynaşıp kanka olabiliyoruz :) Artık yüz yüze görüştüğümüz arkadaşlarımızdan çok onlarla konuşur hale geliyoruz. İşte bu da blog yazmanın kazandırdığı güzelliklerden bir tanesi…

 • Proje Geliştirme ve Yürütme

Blog yazmanın yanı sıra internette farklı projelerim de oldu. Elbette bunları internette tanıştığım diğer blog yazarları ile birlikte yaptım. Projelerimiz çok sevildiler, ama elime yüzüme bulaştırıp kapattım ve bir daha asla yeni projeye girmeyeceğime dair kendime yemin ettim.

 • İçine Atma, Bloguna Yaz!

Blog yazmanın en güzel yanlarından biri de budur işte. Bazen dilimden dökmek istediğim, anlatmak istediğim onca şey oluyor ki.. İşte bu kimseye anlatamadıklarımı, anonim olarak bildiğim siz takipçi ve ziyaretçilerime yazarak rahatlıyorum.

————————————————————————————————————————————

Blog yazmak bana şimdilik sadece bunları kazandırdı yada şuan benim aklıma gelmiyor malesef. Tüm bu kazanımların yanında belki benden alıp götürdükleri de vardır blog yazmanın da ben farkında değilimdir. Neyse, hayırlısı be gülüm!..

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

12 Yorum Var

 1. Hatem

  Temmuz 14, 2013 at 8:08 pm

  Güzel düşünce, güzel yazı Ahmet. :)

 2. Uğur Sağlam

  Temmuz 14, 2013 at 9:40 pm

  Kazandırdıklarının yanında kaybettirdikleri de oluyor. Bir sonraki yazınıda bu konuda yazabilirsin :)

 3. Hasan Safa

  Temmuz 14, 2013 at 11:19 pm

  Son tema ile her şey daha güzel gözüküyor sanki :)

 4. Arda Erakman

  Temmuz 14, 2013 at 11:59 pm

  Bak unutmuşum benimde Teknolojiye olan merakım oldukça arttı. Blog hayatı olmadan sadece bilgisayar teknolojileri ile ilgilenirdim ama bu sayede teknoloji bakışım genişledi.

 5. Hibestil

  Temmuz 15, 2013 at 4:48 pm

  Bak ya.. Kimseyi mimlememiş :D

 6. Anonim

  Temmuz 31, 2013 at 9:14 am

  Bloglar gerçekten hayatımızın bir parçası oldu ama getirdikleri kadar götürdükleri de yok değil :)

 7. Yunus Emre

  Ağustos 12, 2013 at 9:29 am

  Bloglar sayesinde çoğu kişiyi tanıdık, neyin ne olduğunu öğrendik, yazmayı öğrendik hacı, bu arada temanın renklerini değişmelisin bence tekrar, sade daha hoş.

 8. harun

  Eylül 2, 2013 at 12:26 pm

  götürdükleri getirdiklerinden daha fazladır orası kesin :D

Leave a Reply