Soğuk İş Takım Çelikleri

200 C nin altındaki metal, plastik, seramik ve ahşap gibi malzemelerin şekillendirilmesinde kullanılan çeliklere soğuk iş takım çelikleri diyoruz. Bu malzemelerin soğuk şekillendirilmesinde farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerden bazıları kesme, şekil verme, delme, ayırma ve soğuk dövmedir. Soğuk iş takım çeliklerinin seçimi şekil verilecek malzemenin niteliğine göre belirlenmektedir. Bu çelikler yüksek sıcaklıkta kullanıldığında sertlikleri düşmektedir. Bu nedenle en fazla 200 C de kullanılmalıdır. Soğuk iş takım çeliklerini üç gruba ayırabiliriz. Orta alaşımlı soğuk iş takım çelikleri, yüksek karbonlu ve kromlu soğuk iş takım çelikleri ve yağda sertleşen soğuk iş takım çelikleri.

Soğuk iş takım çeliklerinin özellikleri yüksek aşınma direnci, akma direnci, tokluk, işlenebilirlik ve sünekliktir. Bu özellikleri nedeniyle en çok kullanıldıkları alanlar ise, kesme kalıpları, sac basma kalıpları, çapak alma kalıpları, kesme bıçakları, talaş kaldırma gibi alanlardır. Şekillendirilecek malzeme için en doğru takım çeliğinin kullanılması üretimin artmasına, kalitenin yükselmesine ve maliyetlerin düşmesine neden olacaktır. Takım çeliği alanında önemli tedarikçi firmalardan biri olan Dizdar Metal firması olarak doğru takım çeliği seçiminde firmalara teknik destek sağlamaktayız.

10 yılı aşan deneyimimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını çok iyi biliyor ve bu doğrultuda çözüm odaklı hizmet veriyoruz. Sıcak ve soğuk iş çeliği, plastik kalıp ve hız çelikleri başta olmak üzere müşterilerimizin çelik hammadde ihtiyaçlarının hepsini karşılıyoruz.  Otomotiv, inşaat, imalat, savunma sanayi ve tarım sektöründeki firmaların çelik hammadde tedariğini yapıyoruz. Türkiye ve dünyadaki kalite belgeli firmalardan ürün alımı yapıyoruz. Stoklarımızda istenen her kalitede ve ebatta çelik stokumuz bulunmaktadır.

Stoklarımızda bulunan yüksek kalite takım çeliklerini müşterilerimizin talep ettiği ölçülerde kusursuz olarak keserek en kısa sürede adreslerine gönderiyoruz. Sevkiyattan önce ürünlerin sertlik ölçümlerini, zımparalama ve parlatma işlemlerini ve kalite ve dayanım kontrollerini mutlaka yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti hedefiyle hizmet veren firmamızın çalışma ilkeleri ise kaliteli ürün, uygun fiyat ve zamanında teslimattır. Web sitemizde tüm ürün çeşitlerimizi ve yaptığımız işlemleri görebilir ve online sipariş verebilirsiniz. Her türlü çelik ihtiyacınızı karşılayacak güçlü bir alt yapıya sahibiz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply