Oyun
Minecraft Mob Kesme Rehberi

Minecraft Mob Kesme Rehberi

Bildiğiniz üzere Minecraft’ta her mobun kendine özel bir yeteneği vardır. Endermanlar ışınlanır, creeperlar patlar. Bizi uyuz eden türlü türlü yaratık vardır. Fakat her yaratık kesilebilir. Kesilemeyecek bir yaratık yoktur.  Ancak her yaratığı kesmek için farklı taktikler uygulamanız gerekir. Şimdi bu taktiklere biraz değineceğim.

Zombi: Kesilmesi son derece basit bir yaratıktır. Zaten oyunun en güçsüz yaratıklarından birisidir. 10 kalbi vardır. Bu yaratığı kesmek için tek yapmanız gereken sürekli ona vurmaktır. Bu sayede size yaklaşamayacaktır.

Örümcek: Örümceğin zombiden farkı onun 8 kalbinin olmasıdır. Örümceği kesme taktiğimizde zombi ile aynıdır. Size yaklaşmasına bile izin vermeden sürekli vurmaktır.

İskelet: Zombiye ve örümceğe nispeten kesmesi biraz daha zordur. Yapmanız gereken sürekli iskeletin etrafında dönmek veya zikzak çizmektir. İskelet yavaş döndüğü için darbe bile almadan rahatlıkla kesebilirsiniz.

Creeper: Çok baş belası bir yaratıktır. Yanınıza gelirse patlar. Fakat ne zaman patlayıp ne zaman patlamayacağını anlayabilirsiniz. Siz ona vurdukça o şişer ve şiştikçe patlar. O yüzden mümkün olduğunca hızlı olun ve şişmeye başlayınca vurmayı kesin. Şişmesi durunca tekrar gidin vurun ve tekrar çekilin. Bu işlemi tekrarlayarak creeperları rahatlıkla kesebilirsiniz.

Slime: Slime son derece yavaş bir yaratıktır. Ok kullanarak slimeın işini rahatlıkla bitirebilirsiniz. Çok bir taktik uygulamanıza gerek yoktur.

Enderman: Aslında endermanlerle savaşmamak en iyisidir. Fakat savaşacak olursanız ayaklarına vurmaya çalışın. Ayaklarına vurursanız ışınlanamazlar. Ayrıca camdan bir ev yapıp endermanın gözüne baktığınız takdirde enderman hemen evin dışına ışınlanacaktır. Evin en alt bloğunu kırıp sürekli endermanın ayağına vurursanız endermanı kesebilirsiniz.

Cadı: Cadının yakınına gitmemek en iyisidir. İksirinin menzili yüksektir Fakat bir kule yapıp cadıyı ok ile rahatlıkla avlayabilirsiniz.

Silverfish: Hızlı olduğunuz taktirde öldürmesi son derece basittir. Çünkü silverfishlerin canları azdır. Bu yüzden üst üste kılıç darbesi yedikleri zaman hemen ölürler.

Magma Cube: Bu yaratıklarda yavaştır. Bunlarında yakınına gitmeden ve sürekli kaçarak ok ile haklarından gelebilirsiniz.

Zombi Pigmen: Kesmesi aslında zor olan bir yaratıktır. Pek fazla bulaşmanızı önermem. Ama kaçış yolunuz yoksa elinizde mutlaka güçlü bir kılıç olmalıdır. Hızlı davranıp ardı ardına darbeler indirin.

Aklıma gelen çoğu yaratığın nasıl kesilebileceğini yazdım. Bu taktikleri uygulayarak yaratıkları rahatlıkla kesebilirsiniz.

 Yayım Hakkı: Bu makale Kralizasyon.net yazarı tarafından Kralizasyon için yazılmıştır. Blogumuzun ismiyle ve yazının yayılandığı sayfanın linkiyle beraber bir bölümünü alıntılayabilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply