Florya etüt merkezi, Florya etüt merkezleri

Etüt merkezleri okul sonrasında öğrencilerin ödevlerine yardımcı olabildiği ve dersleri için gerekli dersleri kendi isteği ile aldığı yerlerdendir. Öğrenciler etüt merkezlerinde kendilerine uygun olan en sosyal faaliyetler konusunda da eğitim alabilmektedirler. Etüt merkezleri Milli Eğitim Bakanlığının yeni oluşturduğu Yeni Eğitim Müfredatı bağlamında kurulan ve okul müfredatına paralel olarak yürütülen Okul Sonrası Destek Eğitimi veren merkezlerdir. Bu bağlamda Florya etüt merkezleri Florya bölgesindeki eğitim kurumlarında görev alan ve derslerine yardım almak isteyen öğrenciler ve öğrenci velileri için açılmışlardır.

 

Genel anlamda öğrenciler evlerinde ders çalışma konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Evlerindeki ortamın uygun olmaması durumunda eğitim konusunda bazı sorunlar oluşmaktadır. Gerek öğrenci velilerinin bu konuda sorumsuz olmaları gerek de evlerindeki ortamın ders çalışmaya uygun olmamasından dolayı etüt merkezlerinin önemi göz önüne çıkmaktadır. Etüt merkezleri sayesinde sadece derslerinde başarılı bir öğrenci tip oluşmaz aynı zamanda sosyal aktiviteler yapmayı seven toplumsal dayanışmayı kendine hedef edinen yardımsever paylaşımcı bir karakter ortaya çıkmaktadır.

 

Etüt Merkezlerinin başlıca faydaları aşağıdaki gibidir:

 

1-) Akademik olarak daha yüksek bir başarı sağlar.

2-) Matematik ve sözel alanlarda daha fazla başarı sağlar aynı zamanda bireyde okuma alışkanlığı kazandırır.

3-) Bireylere yeni ilgi alanları sunar.

4-) Okula devam isteğini sunar.

5-) Ev ödevlerinin kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlar.

6-) Bireyin kişiliklerini pozitif yönde etkiler.

7-) Öğrencilerin ufkunu açar.

8-) Bireyin kendine olan güvenini arttırır.

9-) Bireyleri sosyalleştirir.

 

Bütün bu özellikleri göz önüne aldığımız zaman öğrencilerin okul hayatının ilk senesinden itibaren eğitim merkezlerine gitmesi gelişimleri açısından büyük önem arz etmektedir. Günümüz gelişen teknoloji çağı itibari ile çocuklar küçük yaşlardan itibaren teknoloji ile iç içe olmakta ve sosyal ortamdan uzak büyümektedirler. Bundan dolayı büyüdükleri zaman toplumdan kendini soyutlayan bireysel anlamda yaşamayı seven bireyler olmakta ve paylaşmaktan uzak yaşamaktadırlar.

 

Florya Etüt Merkezi olarak çocuklarınızın gelişimleri açısından en gelişmiş imkânları çok kıymetli öğrencilerin hizmetine sunmaktayız. Bu bağlamda etüt merkezine göndermek isteyen değerli velilerin gözlerinin arkada kalmayacağı ve dersleri konusunda bire bir eğitim verebileceğimiz derslikler ve etüt merkezleri oluşturmak bizler için bir gurur çocuklar için mutlu bir gelecektir.

 

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply