Sanal Dünyada Şifre Gerçeği

Teknolojinin bizlere sunduğu birçok ürün için güvenlik gerekmektedir. Bunların içinde yer alan banka hesapları, sosyal medya, e mail, oyunlar ve diğer üyelik gerektiren her türlü alanda, hesap güvenliği büyük önem taşımaktadır. Özellikleri itibari ile bazı hesaplarımızın çok daha aktif ve etkin şekilde korunması gerekir. Banka hesaplarınız ya da mail hesaplarınız gibi. Dünya üzerinde her alanda yaşanan kötü niyetli bazı saldırılar maalesef sanal dünyada ki hesaplar içinde geçerlidir. Bu tarz sorunları yaşayan insanlar şifremi unuttum nasıl alacağım, tarzında soruları sorduklarını hepimiz biliriz. Benzer durumlar ile zaman içinde hepimiz karşılaşmışızdır. Bu neden ile şifre güvenliğini daha fazla ön plana almamız gerekmektedir.

Öncelikli olarak bir şifre belirlerken isim, soy isim ve doğum tarihi gibi klişeleri bir kenara bırakmalısınız. Bunun yerine güvenliği daha yüksek farklı alternatiflerin olduğu şifre belirleme yöntemlerini kullanmalısınız. Ayrıca şifrenizi unuttuğunuz her bir üyelik için mutlaka siteme girişte “şifremi unuttum” ibaresinin yazılı olduğunu görürsünüz. Hesabın sizin olduğuna dair ibareler arayacak olan bu sistemler, size ait olan hesap ile ilgili şifre sıfırlama işleminizi cep telefonunuza ya da mail adresinize göndererek, şifre sıfırlama işlemlerinizi yapmanızı birkaç güvenlik aşamasından sonra gerçekleştireceklerdir. Bu neden ile üyelik işlemlerinde sizden istenen bilgilerin doğru olduğundan emin olanız gerekir. Güvenlik soruları, doğum tarihi, son giriş tarihi gibi bilgiler bu aşamada devreye girecektir. Tüm bu bilgilere adım adım ayrıntılı bir şekilde ulaşmak isterseniz kullanıcı dostu temasıyla www.indirkaydol.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Farklı şekillerde sıklıkla kullandığınız ürünleri genel olarak otomatik şifre hatırlamaya alırız. Bu akıllı cihazlarımızda, kişisel bilgisayarlarımızda bu şekilde olacaktır. Bu şekilde bir süre sonra belirlediğimiz şifreyi unutabilir ya da karıştırabiliriz. Sizler de sıklıkla Gmail şifremi unuttum diyor musunuz? Muhtemelen bu tarz sorunlar ile sizler de karşılaşmaktasınız. Ancak bu tip sorunlarda da yine yukarıda belirtilen güvenlik aşamaları devreye girecek ve bu aşamalarda ki soruları doğru yanıtlamanız durumunda hemen şifrenizin sıfırlandığını göreceksiniz. Hızlı işlemler için güvenlik adımlarını doğru bir şekilde yapmanız şarttır. Aksi takdirde hizmet bazen bloke olabilir. Bu gibi durumlarda çok daha fazla uğraşabilir bazense hesabınızı komple kaybedebilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply