Ip Telefon Santrali

Firmalar ve kurumlar kendi içyapılarında haberleşmeyi sağlamak için telefon santraline ihtiyaç duyuyorlar. Ancak klasik santraller bugün firmaların ihtiyaç duyduğu haberleşmeyi yeterince sağlayamıyor. Çünkü artık ofis yapıları tek bir merkez olarak kullanılmıyor. Birçok şirket başka illerde ve yurtdışında da şubeler açıyor ve bu santraller diğer şubelerin ihtiyacını karşılayamıyor. Ama günümüzde internet tabanlı gelişmiş teknolojilerle çalışan santraller bulunuyor ve bu santraller şirketlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor.

İletişim teknolojilerinin şirketlere sunduğu önemli bir gelişme de ip telefon sistemidir. Bu sistemde en çok tercih edilen kullanım şekli bilgisayardan bilgisayara iletişim sağlamaktır. Ama internetten telefona, telefondan telefona da bu teknolojiyle konuşmak mümkündür. Ip telefonun tercih edilmesinin en önemli nedeni ucuz olmasıdır. Ip telefon kullanımıyla firmalar büyük oranda tasarruf sağlayabilirler. Ip telefonla konuşmalar çok ucuz oluyor ama ses kalitesinde bir takım sorunlar olabiliyor. Ancak yeni teknolojik gelişmelerle bu da giderek aşılmış bulunuyor.

Ip telefon santrali günümüzde giderek artan bir tercihle klasik santrallerin yerini alıyor. Ip santrallerde haberleşme internet üzerinden sağlanıyor. Bu santraller kolay yönetilebilir özellikleriyle de firmalar tarafından tercih ediliyor. Biraz bilgisayar bilgisi olan herkes bu santrali kolayca yönetebilir. Ip santraller bilgisayarla aynı ağ üzerinden çalıştığı için kurulum ve bakım maliyetleri de klasik santrallere göre çok daha düşüktür.

Bu sistemde ücretsiz santral için görüşme yapılabildiği gibi çağrı kaydetme, sesli mesaj, uzaktan erişim gibi özellikler de kullanılabiliyor. Teknoloji sürekli gelişiyor ve eski teknolojiler insanların yeni ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Firmalarda da durum aynıdır. Artık firmalar ip santrallerle çok daha avantajlı bir iletişim ağına sahip oluyorlar. Klasik telefon santrali hem çok maliyetli hem de yönetimi zor olan bir sistem olarak yerini ip santrallere bırakıyor.

İp telefon santraliyle firmanın gereksinimlerine uygun kapasite artırımını ve yeni özellikler eklenmesini rahatlıkla yapabiliyoruz. Böylece firmalar yeni yatırım maliyetlerinden kurtulmuş oluyor. İp telefon santraliniz varsa cep telefonunuzla ofiste olmadığınız zamanlarda bile santrale bağlanarak ofisinizdeymiş gibi telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Ayrıca video ip telefonla görüntülü konuşma da yapabiliyorsunuz. Firmamız teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek size uygun en iyi çözümleri size sunuyor.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply