Yeni Alan Adları

 

Son zamanların en popüler alan adı uzantısı olan İstanbul alan adına sahip olmak için tek yapmanız gereken güvenilir bir firma bulmak. İstanbul alan adı uzantılı internet adresleri için erken davranmamız gerekiyor. Çünkü bu uzantılar son zamanlarda çoğu kişi tarafından “.com” almak yerine “.istanbul “alındığı için çok fazla tercihe diliyor.

“.istanbul” veya “.ist” uzantılı alan adlarını her internet sitesinin sonunda kullanabilirsiniz. Son zamanlarda neden “.istanbul” alan adları popüler oldu ve bu alan adını kullanmak bize ne fayda sağlayacak diyorsanız bunun en önemli cevabı size bir yatırım fırsatı kapısı açmasıdır. Bu alan adları ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un özel ismini internet adresinde kullanmış olacaksınız. Buda sizi İstanbul aramalarında arama motorunda üst sıralara çıkaracaktır.

“.istanbul” domain uzantısı size ayrıca SEO konusunda da avantaj sağlayacaktır. Siteyi arama sıralamasında üst yerlere çıkarmak için SEO teknikleri kullanılır. SEO tekniklerinde en önemli nokta kelime odağıdır. “.istanbul” ve “.ist” domain uzantıları direk arama kelimesi olduğu için SEO uzantılı bir domaine sahip olmuş olacaksınız.

Domain sorgulama seçeneği sayesinde sahip olmak istediğiniz “.istanbul” ve “.ist” uzantılı alan adının müsait olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer bir marka yaratmak istiyorsanız ve bunun direk İstanbul ile bağdaşmasını istiyorsanız bu alan adı uzantısını kullanmanız markanızın profesyonel bir görünüm yaratmaktadır.

Yalnız dikkat etmeniz gereken konu bu domain adresleri için alan sağlayıcı firmalar ilk gelen kapar mantığı ile çalışıyor. Bu yüzden belgelerini hazırlayıp çabuk davranan kişiler en az iki yıla kadar tescil süresine sahip olacak. 10 Mayıs 2016 tarihi itibari ile “.istanbul” ve “.ist” domain uzantıları sadece kurumların değil herkesin kullanımına sunulacak. Bu tarih itibari ile bu alan adlarını alan kişiler 1 yıl koşulu ile domainin tescilini yapabilecek.

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply