Yüzde hesaplama ve Matematik konuları Okulistik’te

Yüzdelik hesaplamalar, hayatımızın her evresinde bize lazım olacak temel bilgilerdendir. Özellikle marketteki indirimlerde veya çeşitli oran hesaplamalarında bu tür bir yöntemi sıklıkla kullanırız. Sıklıkla bölme ve çarpma işlemleri gerektiren bu yöntem sayesinde ihtiyacımız olan pek çok rakama, hesap makinesi kullanmadan bile hızlı bir şekilde kolayca ulaşabiliriz.

7.sınıf müfredatında bulunan Yüzdelik Hesaplama, sadece bu sınıfta değil üniversite de dahil olmak üzere diğer yıllarda da gereken temel bilgilerdendir. Eğer bu işlemleri yapamıyorsanız, mutlaka konuyu tekrar edip pekiştirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hem lise, hem de üniversitede matematik derslerinde oldukça büyük zorluklar çekersiniz. Özellikle istatistik ve analiz uzmanları, yüzdelik dilimleri sık bir şekilde kullanırlar. Çünkü bu şekilde rakamsal ifadeler çok daha kolay ve düzenli bir şekilde karşı tarafa aktarılabilir.

Okulistik uygulamalarında da bu konu ile ilgili bir etkinlik bulunmakta. Bu etkinlik, genel olarak uygulamalı bir etkinlik olduğu için anlaşılırlık seviyesi çok daha yüksektir. Bu uygulamayı birkaç kez tekrar ederek siz de istediğiniz sayının yüzdelik oranını çok rahat bir şekilde hesaplayabileceksiniz. Uygulamayı kullanabilmek için Okulistik üyesi olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde uygulamaya erişemez, Okulistik içerisindeki yararlı uygulamalardan yararlanamazsınız.

Okulistik’te sadece yüzde hesaplama ile ilgili değil. İlkokuldan lise müfredatına kadar her türlü sınıf için detaylı konu anlatımları ve uygulamalar var. Okulistik kapsamında çalışmalarını sürdüren, alanında profesyonel olan öğretmenlerimizden ders özetlerini ve anlatımlarını dinleyebilir, dersten anladıklarınızı ve aklınızda kalanları da uygulamalı etkinlikler sayesinde pekiştirebilirsiniz. Üstelik tüm bu hizmetler, çok uygun fiyatlara yıllık periyotlarda sizin olabilir. Üyeliğinizi aktifleştirdikten 1 yıl sonra lisansınız otomatik olarak sona erecektir ve yeni ödemeyi yaptığınız anda da tekrar otomatik bir şekilde aktifleştirilecektir. Siz de hemen buradan Okulistik üyeliği satın alın, derslerinizde arkadaşlarınızdan 1 adım önde olun !

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply