MMS Nedir?

MMS aslında telefonlarımızın en eski uygulamalarından bir tanesidir. Whatsap, facebook, instagram gibi özellikle görsel ve ses paylaşımı yapamadığımız dünyada MMS yeri çok büyüktür. Tabi görsel paylaşımı için çeşitliliğin artmasıyla beraber MMS kullanımı da biraz azalmaya girmiştir. Ancak MMS hiçbir sosyal medya ya da her hangi bir hesap açmadan yalnızca telefonunuz üzerinden kullanabileceğiniz bir özelliktir. MMS her telefonda bulunan bir özelliktir ve medya paylaşımı olarak da adlandırılabilir. Çünkü MMS resim, ses gibi telefonumuzda kayıtlı bulunan bir öğeyi üçüncü bir kişiyle paylaşma talebimizden sonra telefonumuz üzerinden yaptığımız işlemdir. MMS tıpkı SMS gibi olan bir işlemdir. Tek farkı SMS kısa mesajken, MMS görsel, ses paylaşımı anlamına gelmektedir. MMS kullanmak için öncelikle karşı tarafa atılması istenilen ses ya da görüntü seçilmeli ve MMS yolu seçilmelidir. Bu şekilde MMS gönderimini sağlayabilirsiniz.

MMS’in tek özelliği bir telefondan bir telefona görsel ve ses paylaşımında bulunabilme değildir. MMS özellikleri arasında bir telefondan bir e posta adresine görsel ve ses paylaşımında bulunabilme ve bir e posta adresinden bir telefona görsel ve ses paylaşımında bulunabilme tarzında özellikler de mevcuttur. Aynı zamanda mms ile sms arasında bariz bir fark olduğundan dolayı; mms ile sms arasında ücretlendirme farkı da bulunmaktadır. Ayrıca sms hakkı olan bir birey; mms kullanmak islediğinde bu sms hakkından düşmemekte normal konturdan kesilmektedir. Sebebi ise mms ve sms arasında fark bulunmasıdır.

MMS aslında kısa olarak ifade edilebilecek bir husus da değildir. MMS daha çok kapsamlıdır. Ve bunun için MMS ile alakalı olarak edinmek istediğiniz tüm bilgileri edinebileceğiniz; http://www.maxicep.com/ sitesini ziyaret etmesini önermekteyiz. Site üzerinden MMS nedir? MMS yararları nelerdir? Gibi birçok merak edilen konuya açıklık getirilebilir.

Kaynak: http://www.maxicep.com/forum/konu/mms-multimedia-messaging-service-ne-nedir-ne-demek-ne-ise-yarar.507054/ 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply